Najlepszy piekarnik, jaki kupić?

W dzisiejszych czasach liczba dostępnych rodzajów piekarników w sklepach jest przytłaczająca dla przeciętnego Klienta. Liczba funkcji jaką proponują producenci wydaje się nie mieć końca i jedyną rzeczą jaką nas ogranicza jest nasz budżet. W jaki sposób nie wyrzucić pieniędzy w błoto i nie wydać majątku na funkcje, z których nigdy nie skorzystamy?

Piekarnik zintegrowany z płytą grzewczą i do zabudowy

Rodzaj piekarnika wybieramy na etapie projektowania zabudowy w kuchni. Piekarniki z zintegrowaną płytą grzewczą czyli tzw. kuchenki, wypierane są w coraz większym stopniu przez te do zabudowy, które dają nam większą elastyczność. Nowoczesne kuchenki często posiadają unikalny design i pod względem ilości dostępnych funkcji niczym nie ustępują pozostałym rodzajom piekarników.

Piekarnik do zabudowy w bardzo łatwy sposób może zostać wkomponowany w naszą kuchnię. Na rynku dostępne są piekarniki do zabudowy pod blatem, w kolumnie oraz w ścianie. Należy zwrócić uwagę, że urządzenia występują najczęściej w standardowych wymiarach – pełnowymiarowym 60 cm oraz kompaktowym 45 cm.

Piekarnik gazowy czy elektryczny?

Na piekarniki gazowe decyduje się coraz mniej Klientów, głównie ze względu na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą używanie gazu w zamkniętych pomieszczeniach oraz ograniczona ilość funkcji takiego urządzenia. Główną zaletą piekarników gazowych jest niska cena gazu oraz samych urządzeń.

Piekarniki elektryczne, oprócz dużej ilości dodatkowych funkcji, cechują się również bezpieczeństwem i łatwością w obsłudze. Piekarniki elektryczne można kupić również z funkcją mikrofali. Oprócz standardowych funkcji piekarnika w każdej chwili będziemy mogli szybko podgrzać obiad. Tego rodzaju piekarnik pozwoli nam zaoszczędzić miejsce w naszej kuchni.

Nowością na rynku są piekarniki elektryczne z funkcją pary. Urządzenia te umożliwiają tradycyjne pieczenie oraz pieczenie z wykorzystaniem pary. Ten rodzaj piekarnika jest idealny dla zwolenników zdrowego stylu życia!

Funkcje i dodatkowe wyposażenie

Główną różnicą, która w największym stopniu wpływa na koszt piekarnika, są jego funkcje i wyposażenie. Podczas zakupu piekarnika Klient musi się zastanowić, z których funkcji dotychczas korzystał najczęściej, a których nigdy nawet nie włączył.

Podstawowym wyposażeniem piekarników są blachy oraz ruszt. W zależności od wielkości piekarnika elementów tych może być więcej lub mniej. Ilość blach może być bardzo istotna w przypadku gdy w tym samym czasie chcemy gotować kilka potraw.

Termoobieg oraz grzanie górne/dolne to funkcje, z których najczęściej korzystamy m.in. do pieczenia ciast lub delikatnych potraw. Większość producentów zapewnia te funkcje, jednak przed zakupem należy upewnić się, że nasz wymarzony piekarnik je posiada!

Dodatkowe funkcje tj. grill, rozmrażanie czy intensywne pieczenie również będą przydatne, o ile tylko będziesz z nich korzystał. Idealny piekarnik musi być przede wszystkim dostosowany do Twoich potrzeb!

TAGI: piekarnik do zabudowy, piekarnik elektryczny, piekarnik, jak wyczyścić piekarnik, piekarnik samsung, piekarnik z mikrofalą, piekarnik amica, piekarnik parowy, piekarnik bosch, amica piekarnik, piekarnik elektryczny do zabudowy, mini piekarnik, piekarnik gazowy do zabudowy, piekarnik z funkcją mikrofali, piekarnik electrolux, piekarnik do zabudowy amica, piekarnik gazowy, piekarnik whirlpool, piekarnik elektryczny wolnostojący, mini piekarnik elektryczny, piekarnik do zabudowy samsung, piekarnik do zabudowy bosch, czym wyczyścić piekarnik, piekarnik retro, piekarnik wolnostojący,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *