Jaki udźwig oferują mini żurawie? Przewodnik dla wynajmującego

Wbrew pozorom mini żurawie wcale nie są małymi urządzeniami o słabych parametrach. Przeciwnie – pod obudową tych kompaktowych maszyn kryje się bardzo dobre wyposażenie oferujące maksymalny udźwig równy nawet 2,5 tony! To imponujący wynik zważywszy na to, że sam żuraw waży tylko 1,6 tony i ma wymiary 2,495 m x 0,78 m x 1,85 m. Poznaj lepiej parametry tych sprzętów i dowiedz się, w jakich pracach okażą się przydatne.

Mini żurawie dostępne są w różnych wersjach wyposażenia. Poszczególne modele różnią się konstrukcją oraz mocą. Najważniejszym parametrem, na który zwracają uwagę wynajmujący jest oczywiście udźwig. Co ma do zaoferowania maszyna ważąca mniej niż 3000 kilogramów? Okazuje się, że całkiem sporo!

Mini żuraw w trzech wersjach do wyboru

Zrobiliśmy przegląd mini żurawi dostępnych w ofercie wypożyczalni Dźwigamy. Na tym przykładzie udało się wyodrębnić trzy różne wersje maszyn. „Najsłabsza” oferuje udźwig równy 750 kilogramów, a najmocniejsza nawet 4000 kilogramów! Pozostają przy tym mobilne, kompaktowe i stosunkowo lekkie.

Jeżeli stajesz przed trudnym zadaniem, jakim jest dopasowanie odpowiedniej maszyny do zakresu planowanych prac, musisz wiedzieć, że udźwig to ważny, ale nie jedyny parametr, na jaki należy zwrócić uwagę. Oprócz tego, ile może podnieść liczy się też jego wysięgnik, maksymalna długość ramienia, kąt obrotu oraz sposób sterowania. Przyjrzyjmy się bliżej osiągom mini żurawi.

Mini żurawie – mały rozmiar, duża moc

Hoeflon C10 to kompaktowy żuraw gąsienicowy o maksymalnym udźwigu 4000 kg. Jest zdecydowanie jednym z mocniejszych w swojej klasie. Charakteryzuje go biała gąsienica oraz system cylindryczno-łańcuchowy. Został wyposażony w wyciągarkę linową 1000 kg / 2000 kg / 4000 kg – długość liny 50 m oraz silnik elektryczny trójfazowy o mocy 400 V. Z powodzeniem może pracować nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz budynków, dlatego jest wykorzystywany przy montażu bram, szamb, załadunkach i rozładunkach, stawianiu hal i innych konstrukcji stalowych.

Do podobnych zadań stworzony został model BG Lift M250. Ten żuraw ma maksymalny udźwig 2565 kg, a ładunki podnosi na wysokość nawet 17 metrów (z akcesoriami). Tylko nieco słabszy jest mini żuraw Jekko JF40, który ma udźwig 2500 kg.

To maszyna wystarczająca przy przenoszenie szklanych fasad i osadzaniu dużych okien tarasowych. Ma kąt obrotu nawet 337, a dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się już w klasycznych drzwiach o szerokości 80 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *