Jakie wybrać meble do sypialni?

Sypialnia to miejsce szczególne, twój domowy azyl, prawdziwa oaza spokoju. Tutaj nie tylko śpisz, ale i wypoczywasz, ładując akumulatory na następny dzień pełen nowych wyzwań. Aranżacja tego wyjątkowego wnętrza powinna sprzyjać niezakłócanemu przez nikogo wypoczynkowi i oczywiście odzwierciedlać twoją osobowość. Ogromne znaczenie ma to, jakie meble do sypialni wybierzesz. Idealne meble sypialniane to takie, które łączą w sobie funkcjonalność i piękny wygląd. O czym pamiętać przy umeblowaniu pokoju sypialnianego? Podpowiadamy!

Meble do sypialni – wygodne łóżko i praktyczna szafka nocna

Jeśli chodzi o najbardziej niezbędne meble sypialniane, na pierwszym miejscu jest rzecz jasna solidne łóżko i to jego wyborowi należy poświęcić więcej czasu. Wszak każdy człowiek przesypia ok. 1/3 swojego życia. Zwróć uwagę na wymiary mebla: przyjmuje się, że łóżko przeznaczone dla dwójki osób powinno mieć 160 cm szerokości. Następnie trzeba podjąć decyzję odnośnie materiału, z którego ma być wykonane łóżko. Szczególnie polecane są łóżka zrobione z drewna lub dobrej jakościowo płyty meblowej, a także meble posiadające stelaże metalowe. Warto pomyśleć też o takich udogodnieniach jak choćby schowki przeznaczone do przechowywania pościeli.

Wyjątkowo przydatne meble do sypialni to szafki nocne. To właśnie tam umieścisz lampkę nocną, odłożysz aktualnie czytaną przez ciebie książkę lub gazetę czy postawisz szklankę z wodą, która może przydać się w środku nocy lub nad ranem. W pojemnej szufladzie schowasz kosmetyki, które zechcesz mieć pod ręką, okulary, chusteczki higieniczne czy różnego rodzaju drobiazgi. Szafki nocne to takie meble sypialniane, które powinny znaleźć się w każdej sypialni, niezależnie od metrażu pomieszczenia i panującego w nim stylu.

Meble sypialniane – pojemna komoda i przestronna szafa

Kolejne meble do sypialni, które należy wziąć pod uwagę podczas jej aranżowania to komoda oraz szafa. W komodzie zmieszczą się te ubrania, które nie wymagają wieszania, a więc wszelkie piżamy, bielizna, bawełniane topy i koszulki. To nie wszystko, znaleźć się może w niej także miejsce na pościel czy takie akcesoria jak np. lusterka, szczotki i grzebienie – szczególnie wtedy, gdy w pomieszczeniu nie będzie takiego mebla jak toaletka.

Szafa w sypialni przyda się natomiast przede wszystkim wtedy, gdy w swoim mieszkaniu nie posiadasz osobnego wnętrza pełniącego funkcję garderoby. Podobnie jak i pozostałe meble sypialniane, tak i szafa powinna być dostosowana do wymiarów pomieszczenia. Jej gabaryty zależeć będą też od tego, dla ilu ludzi ma być ona przeznaczona. Jedna osoba potrzebuje szafy o szerokości co najmniej 140 cm (przy wysokości ok. 210 cm). Jeżeli sypialnia nie jest zbyt duża, warto wybrać do niej szafę z drzwiami przesuwnymi.

Nowoczesne i stylowe meble do sypialni – warto wybrać komplet

Niezależnie od tego, jak duża jest twoja sypialnia i jakie dokładnie meble sypialniane się w niej znajdą, warto zdecydować się na ich komplet. Większość producentów i dystrybutorów mebli do sypialni oferuje możliwość dostosowania liczby elementów z danej kolekcji do wymiarów pomieszczenia oraz twoich potrzeb. Nowoczesne i stylowe meble do sypialni ma w swojej ofercie Szynaka Meble. Są one wyjątkowo wygodne i praktyczne, a co za tym idzie, z pewnością zapewnią ci tak upragniony i potrzebny odpoczynek po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *