Kominek w domu letniskowym. Poradnik

Marzenie o kominku jest wspólne dla tysięcy ludzi. Nieodmiennie kojarzy nam się on z ciepłem rodzinnego ogniska, wakacyjnym relaksem i amerykańskimi filmami świątecznymi, w których kominek jest głównym elementem – poza okazałą choinką – wyposażenia domu. Dla wielu z nas jedyną szansą na cieszenie się tym niezwykły dodatkiem jest zamontowanie go w domu letniskowym na działce rekreacyjnej. To miejsce, które powinno służyć nam za azyl. I to tutaj kominki cieszą się największą popularnością. O czym musimy pamiętać, wybierając ten jedyny? Uwaga – liczy się nie tylko efekt wizualny!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając kominek do domku letniskowego, musimy pamiętać o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Kratka wentylacyjna, szczelne podłączenie do komina, odpowiednie szkło kominkowe – to komponenty, które zapewniają nam bezpieczne korzystanie z kominka. To istotne niezależnie od tego, czy planujemy wykończenie domu na wsi, czy w mieście. Musimy zadbać przede wszystkim o szczelność – zarówno w przewodzie kominowym, jak i samym kominku. Dym nie może się ulatniać niepożądanymi ścieżkami! Oprócz zamontowania kratki wentylacyjnej i zapewnienia maksymalnej szczelności, na wszelki wypadek warto zamontować w domu czujnik czadu lub dymu – przezorny zawsze ubezpieczony.

Kratki wentylacyjne znajdziesz na https://kratki.com/sklep/pl/category/10/kratki.

Przytulność też się liczy

Idealny kominek powinien też oczywiście pasować do wystroju domu i klimatu, który w nim panuje. W wiejskich posiadłościach najlepiej sprawdzą się klasyczne projekty o tradycyjnym wyglądzie. Ceglana obudowa, dość ciężka forma – to będzie prezentować się najlepiej. Kominek ma uzupełniać całą aranżację i sprawiać, że domek nabierze jeszcze więcej przytulności. Poustawiajmy na nim zdjęcia w drewnianych ramkach tak, by całość dodawała pomieszczeniu przytulnej atmosfery. Pamiętajmy też o dodatkach – naturalne surowce, kraciaste obrusy, szydełkowane firanki. Będzie pięknie!

Kominkowe źródło ciepła

Kominek na wsi może służyć nam za źródło ogrzewania. Jeśli chcemy, by nie tylko pięknie wyglądał, ale również pozwalał utrzymać przyjemne ciepło w pomieszczeniu, zainwestujmy w kominek z płaszczem wodnym. Stawiajmy na wkłady o wysokiej sprawności, które gwarantują maksymalne oddawania ciepła niewielkim kosztem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się komfortową temperaturą w całym domu – przyjemna temperatura będzie panować zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie kominka, jak i pomieszczeniach zlokalizowanych w znacznym oddaleniu od niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *