Kuchnia w stylu skandynawskim – jak ją zaaranżować?

3 x s, czyli stonowana kolorystyka, subtelność i stylowość. Takie są właśnie kuchnie w stylu skandynawskim, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Czy aranżacja przestrzeni kuchennej w duchu dalekiej północy jest skomplikowana? Co powinno się znaleźć, a czego nie powinno zabraknąć w kuchni skandynawskiej?

Kuchnia w stylu skandynawskim, czyli jaka?

O stylu skandynawskim słyszał prawdopodobnie każdy. W końcu połączenie tych dwóch słów odmieniane jest w języku polskim przez wszystkie przypadki. Co sprawia, że kuchnie w stylu skandynawskim wzbudzają tak ogromne zainteresowanie? Powodów jest wiele. Jednym z najważniejszych jest tęsknota za tym co proste, naturalne, minimalistyczne. Żyjemy w czasach bezgranicznego i bezproblemowego dostępu do wszelkich dóbr. Można powiedzieć, że jesteśmy wręcz przebodźcowani, stłamszeni i przytłoczeni nadmiarem wszystkiego. Ów nadmiar rozprasza, nie pozwala odpocząć, skupić się. Bezdyskusyjnie potrzebujemy chociaż chwili wytchnienia. W kuchni w stylu skandynawskim zdecydowanie możemy odpocząć, zrelaksować się, znaleźć moment niczym niezmąconego ukojenia. W takim wnętrzu każdy czuje się dobrze!

Meble w kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim z założenia jest funkcjonalna. Takie też powinny być meble, które się w niej znajdują. W hołdzie naturalności najczęściej wykonane są one z prawdziwego drewna. Z kolei w hołdzie funkcjonalności zwykle te meble są zrobione na wymiar. Dlaczego? Wynika to z faktu, że w kuchniach skandynawskich nie ma miejsca na zastawione blaty czy przedmioty, które nie mają swojego jasno określonego miejsca. Meble powinny mieć zatem wiele schowków, tak aby pomieścić wszystkie akcesoria, których jak wiadomo, w tej przestrzeni nie brakuje. Sercem kuchni w stylu skandynawskiej jest zwykle wyspa, do której dostęp możliwy jest z każdej strony. Zwykle ma ona również wiele szuflad, w których można ukryć sprzęty i urządzenia kuchenne. Wyspa stanowi unikalną płaszczyznę do przygotowywania posiłków oraz do ich spożywania, najlepiej w jak najszerszym gronie. Założeniem stylu skandynawskiego jest bowiem nadanie wyjątkowego charakteru, przyjaznego klimatu wnętrzu. Ale to nie wszystko. Funkcjonalny, subtelny styl skandynawski sprawia, że kuchnia stanie się swoistym sercem domu, miejscem, w którym będziemy chętnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Kuchnie skandynawskie pozbawione są sztuczności. Przebywanie w takim wnętrzu to czysta przyjemność. Każdy, kto ceni sobie porządek, ład, harmonię,  i funkcjonalność, powinien zdecydować się na aranżację kuchni właśnie w stylu skandynawskim! przeczytaj tez czego nie powinno zabraknąć w mieszkaniu w stylu skandynawskim tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *