Magnificent – fit-out powierzchni biurowych i nie tylko

Magnificent to firma specjalizująca się w realizacji prac remontowo-budowlanych, obecna na warszawskim rynku już od ponad 10 lat. Jej oferta obejmuje m.in. niemal wszystkie etapy budowy domów jednorodzinnych oraz prowadzenie kompleksowych renowacji, adaptacji i modernizacji zarówno obiektów mieszkalnych, jak i przestrzeni biurowych. Najważniejszym typem projektów związanych z remontami tych ostatnich są projekty typu fit-out.

Więcej niż remont – fit-out powierzchni biurowych z Magnificent

Magnificent to jedna z coraz liczniejszych firm, które oferują klientom fit-out powierzchni biurowych. Niestety, pośród części wykonawców, którzy dopiero wchodzą na rynek ze swoją ofertą, panuje przekonanie, że pod terminem tym kryje się po prostu remont biura. Jest ono błędne – fit-out to znacznie więcej niż tylko odmalowanie ścian czy montaż nowego sufitu, a i jego cel jest znacznie istotniejszy niż odświeżenie czy zmiana wyglądu pomieszczenia.

Fit-out ma na celu zmaksymalizowanie ergonomii pracy w biurze, umożliwiając pracownikom utrzymanie maksymalnej efektywności przy jednoczesnym zminimalizowaniu występowania czynników szkodliwych. Ma on także ułatwić codzienne zadania prostymi rozwiązaniami, np. odpowiednim połączeniem ustawienia biurek z układem gniazd elektrycznych czy właściwym wykorzystaniem ścianek i paneli absorbujących i odbijających dźwięk. Prace rozpoczynają się więc od szczegółowego zapoznania się z potrzebami klienta. Konieczne jest ustalenie, jakie sprzęty i ile stanowisk pracy musi znaleźć się w danej przestrzeni, a także czy stanowiska powinny być od siebie oddzielone – np. za pomocą lekkich, przesuwnych lub nieprzesuwnych ścianek działowych – czy lepiej zachować otwartą przestrzeń. W obu przypadkach należy też zwrócić uwagę na wymagania akustyczne pomieszczenia – podczas gdy open space będzie wymagał montażu pochłaniających dźwięki płyt w postaci podwieszanego sufitu lub wolno wiszących paneli, w salach konferencyjnych konieczne może być zamontowanie płyt odbijających dźwięki, tak aby lepiej docierały one do wszystkich obecnych.

Projektowanie i realizacja fit-outów powierzchni biurowych z Magnificent

Magnificent oferuje swoim klientom zarówno usługi z zakresu projektowania, jak i realizacji fit-outów powierzchni biurowych. Zlecając firmie zadanie przeprowadzenia fit-outu klient może właściwie opuścić pomieszczenie w momencie zaakceptowania konkretnego projektu i wrócić po zakończeniu wszystkich prac. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Podczas gruntownej reorganizacji przestrzeni biurowej często konieczna jest ingerencja choćby w instalację elektryczną czy wodno-kanalizacyjną, a w niektórych przypadkach nawet w uwzględniane w projektach budowlanych systemy bezpieczeństwa pożarowego czy automatyki budynkowej. W tym przypadku kluczowe jest nie tylko wykonanie prac, lecz również poinformowanie o nich właściwych organów i pozyskanie odpowiednich pozwoleń administracyjnych. W ramach kompleksowej obsługi firma przeprowadzająca fit-out zajmuje się jednak nie tylko pracami remontowo-budowlanymi, ale także załatwieniem wszystkich formalności od strony administracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *