Moc w sprzątaniu – jaki odkurzacz kupić?

Trudno wyobrazić sobie sprzątanie bez odkurzacza. Z nim jest łatwiejsze, wymaga mniejszego nakładu sił, a co najważniejsze – zajmuje mniej czasu. Aby jednak odkurzanie przebiegało naprawdę sprawnie, sprzęt musi być odpowiednio dobrany. Wśród bogatej oferty https://www.oleole.pl/odkurzacze.bhtml na pewno można znaleźć odkurzacz spełniający nasze oczekiwania.

  1. Amica Ora VM 1032 – wygodny i skuteczny odkurzacz.
  2. Dom bez sierści, czyli Zelmer Jupiter ZVC427HT.
  3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Typów odkurzaczy jest na rynku bardzo dużo, znajdziemy wśród nich: workowe, bezworkowe, wodne i automatyczne (odkurzające bez udziału człowieka). Mimo pojawiania się wciąż nowszych wynalazków, prym nadal wiodą jednak tradycyjne odkurzacze workowe. To dziś jednak odkurzacze bardzo nowoczesne, których używanie jest bardzo wygodne i skutkuje dokładnym usunięciem zanieczyszczeń z podłóg i dywanów.

Amica Ora VM 1032 – wygodny i skuteczny odkurzacz

Do odkurzaczy workowych, które charakteryzuje nie tylko nowoczesny design, ale także nowoczesne rozwiązania techniczne należy Amica Ora VM 1032 . Ten model odkurzacza znanego polskiego producenta sprzętu AGD niewątpliwie wyróżnia to, że poradzi on sobie z różnego rodzaju powierzchniami. Jest to możliwe dzięki kompletowi wielu ssawek. Wśród nich znajdziemy takie do parkietu, tapicerki, szczelin (pozwala odkurzyć nawet naprawdę trudno dostępne miejsca), a nawet do książek. Jak widać, Amica Ora VM 1032  jest odkurzaczem bardzo uniwersalnym. Poza tym to odkurzacz cichy (i nie chodzi tu tylko o pracę silnika, ale także o miękkie kółka, które po prostu nie hałasują) oraz dość mały (dzięki czemu łatwo go przechowywać). Jedną z czołowych jego cech jest to, że charakteryzuje go bezpieczeństwo użytkowania – jest wyposażony w blokadę, która uniemożliwi zamknięcie odkurzacza, gdy nie ma w nim worka albo gdy jest on źle założony. Odkurzacz sygnalizuje też, kiedy worek jest pełny. Urządzenie ma również system zabezpieczeń, który uniemożliwia jego przegrzanie się podczas pracy.

Dom bez sierści, czyli Zelmer Jupiter ZVC427HT

Futrzasty pupil w domu to sama radość, ale też dużo sierści. Zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy zwierzęta linieją. Sprawę pozbycia się sierści z różnych powierzchni w domu może ułatwić wybór odpowiedniego odkurzacza. Do takich, które znakomicie sprawdzą się w tej roli, należy Zelmer Jupiter ZVC427HT . Czym więc się charakteryzuje ten pogromca sierści? Przede wszystkim tym, że jest wyposażony w turboszczotkę (która ma obracający się wałek), pozwalającą skutecznie usunąć sierść z dywanów i z innych powierzchni. Odkurzacz ma też bardzo dobry filtr (HEPA H130), który zatrzymuje aż 99% alergenów i zanieczyszczeń. Ten workowy odkurzacz także jest wyposażony w komplet ssawek przeznaczonych do różnych powierzchni. Zelmer Jupiter ZV427HT to właściwie taki odkurzacz do zadań specjalnych pozwalający zachować nienaganną czystość – specjalne końcówki są w stanie zebrać nawet najmniejsze pyłki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Jak widać, dobrze znane odkurzacze workowe są urządzeniami bardzo nowoczesnymi. Wybierając odpowiadający nam model, powinniśmy zwrócić uwagę na moc silnika, moc ssania, a także na wielkość odkurzacza. Jak widać, wśród dwóch opisanych przykładowo wyżej modeli, w zależności od potrzeby, istnieje opcja dość szczegółowego dopasowania odkurzacza do swoich potrzeb. Nie tylko pod względem kluczowych parametrów, ale także pod względem osobistych preferencji. Szczegółowe opisy na stronach sklepów internetowych powinny pomóc w wyborze.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *