Prostowniki do ciężarówki – proces ładowania akumulatora

Samochód potrafi niekiedy zaskoczyć kierowcę w najmniej odpowiednim momencie. Odmówienie posłuszeństwa odbywa się najczęściej za sprawą rozładowanego akumulatora. Prostowniki do ciężarówki to urządzenia, które muszą być na wyposażeniu garażu każdego posiadacza samochodu ciężarowego. Jak powinien wyglądać proces ładowania akumulatora?

Jak należy ładować rozładowany akumulator?

Rozładowany akumulator potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnego oraz opanowanego kierowcę. Niestety sytuacje tego typu się zdarzają i są dość powszechne. Zazwyczaj dzieje się to przez nieuwagę kierowcy. Akumulator rozładować się może podczas pozostawienia włączonych świateł lub innego rodzaju odbiornika prądu. Wówczas czerpana jest energia elektryczna z akumulatora, który w pewnym momencie zaczyna tracić zasoby.

Prostowniki do ciężarówki zmieniają napięcie przemienne na stałe, a proces ten pozwala przywrócić pełną sprawność baterii. Oczywiście bardzo ważne jest zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa podczas ładowania. Przede wszystkim należy odłączyć akumulator od elektroniki samochodu. Nie jest wtedy pobierany prąd przez zawarte w pojeździe odbiorniki. W sytuacji, gdy kierowca by tego nie uczynił, proces ładowania mógłby się wydłużyć. Prostownik musi być podłączony do akumulatora we właściwy sposób. Czerwony kabel należy przyłączyć do bieguna baterii dodatniej, czarny przewód natomiast do bieguna ujemnego. Jeżeli kierowca zaniedbałby tę czynność, groziłoby to uszkodzeniem bezpiecznika. Wymiana tego typu części wiązałaby się z dodatkowym kosztem finansowym. W momencie, gdy przewody znajdują się we właściwych miejscach, możliwe jest podłączenie prostownika do źródła zasilania.

Niezastąpiona elektrotechnika dla samochodów ciężarowych

Ważne jest, aby realizacja przeprowadzona była w miejscu suchym. Czas potrzebny na pełne naładowanie uzależniony jest bezpośrednio od modelu posiadanego prostownika. Po naładowaniu akumulatora wyciągnąć możemy wtyczkę z kontaktu, a następnie ściągnąć klemy z biegunów – najpierw czarny, później czerwony.

Elektrotechnika do ciężarówek to kategoria niezbędnych części, które umożliwiają właściwy przepływ prądu elektrycznego w pojeździe. Są to najczęściej adaptery, gniazda, odłączniki, oprawki żarówki, prostowniki, przekaźniki, przetwornice, przewody elektryczne, przewody rozruchowe, puszki elektryczne, sygnały dźwiękowe, wtyczki, zaciski akumulatora, złącza konektorowe. Bardzo ważny jest zakup akcesoriów u renomowanego sprzedawcy, który posada w swojej ofercie oryginalne części – np. sklep Kamar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *