Skrzynki pocztowe lokatorskie – rodzaje

W nowoczesnym budownictwie coraz większą wagę przywiązuje się nie tylko do funkcjonalności, ale też estetyki wszystkich elementów budynku. W ten trend doskonale wpisują się skrzynki lokatorskie, dostępne w wielu różnych wariantach, dzięki czemu możemy idealnie dostosować je do potrzeb mieszkańców i charakterystyki danego domu wielorodzinnego czy apartamentowca.

Skrzynka pocztowa to nieodzowny element każdego budynku – nie ma znaczenia, czy mówimy o domku jednorodzinnym, kamienicy czy nowoczesnym wieżowcu. O ile w przypadku domu wolnostojącego czy bliźniaka wybór skrzynki należy do właściciela budynku, tak za zakup i montaż skrzynek lokatorskich do budynku wielorodzinnego odpowiada deweloper, administrator lub zarządca.

W nowych budynkach na ogół dużą wagę przywiązuje się do tego, by każdy element wystroju współgrał ze sobą, tworząc harmonijną całość. Dotyczy to również skrzynek pocztowych lokatorskich, które dostępne są w dziesiątkach wariantów i kolorów. To jednak nie koniec możliwości, jeśli chodzi o montaż lokatorskich skrzynek odbiorczych. Z jakimi modelami najczęściej możemy się spotkać?

Jakie są rodzaje skrzynek lokatorskich?

W zdecydowanej większości budynków wielorodzinnych skrzynki pocztowe montowane są wewnątrz, w holu czy na korytarzu. To tzw, skrzynki oddawcze wewnętrzne. Warto jednak wiedzieć, że w ofercie wielu producentów znajdziemy również lokatorskie skrzynki oddawcze zewnętrzne, przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku. Takie skrzynki stosowane są w domach wielorodzinnych, w których z różnych względów nie ma możliwości montażu skrzynek w ogólnodostępnej części wspólnej.

Zarówno skrzynki lokatorskie zewnętrzne, jak i wewnętrzne mogą być montowane na ścianie, jednak coraz chętniej wybierane są modele przeznaczone do zabudowy. W przypadku takich skrzynek widoczny jest tylko frontowy panel z otworami wrzutowymi, a zasadnicza części skrzynki ukryta jest we wnęce ściennej. Zaletą takich rozwiązań jest nie tylko wysoka estetyka, ale również – w przypadku skrzynek zewnętrznych – wyższa trwałość, ponieważ skrzynka jest mniej podatna na działanie czynników atmosferycznych.

Skrzynki pocztowe lokatorskie, nazywane też modułowymi, mogą również występować w postaci stojącej lub wiszącej. Oczywiście najpopularniejsze są modele wiszące, czasem jednak – głównie w przypadku skrzynek modułowych zewnętrznych – można się spotkać z segmentami montowanymi na nóżkach (najczęściej w sytuacji, gdy na budynku lub przed nim nie ma możliwości montażu modułów wiszących).

Jak widać, wybór skrzynek pocztowych lokatorskich jest naprawdę szeroki. Niezależnie od rodzaju, wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Spełniają też kryteria tzw. euroskrzynek, a więc posiadają wymiary dostosowane do polskich i europejskich standardów. W takiej skrzynce bez trudu zmieszczą się przesyłki w formacie A4, a odpowiedni system zabezpieczeń i konstrukcji skrzynki umożliwia dostęp do zawartości tylko lokatorowi, do którego przypisana jest dana skrzynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *