Wiązary drewniane jako ważny element budownictwa wielkopowierzchniowego

Wykonawstwo obiektów wielkopowierzchniowych od dawna korzysta z dobrodziejstw, jakie daje montaż prefabrykowanych wiązarów dachowych. Wykonywane z drewna tworzą solidna konstrukcję – oczywiście pod warunkiem, że montowane są przez doświadczonego generalnego wykonawcę o ugruntowanej pozycji na rynku, który wykorzystuje sprawdzoną technologię, np. tzw. płytek kolczastych. Na czym ona polega i dlaczego drewno na dach w tej formie się sprawdza?

Generalne wykonawstwo obiektów wielkopowierzchniowych, czyli szeroki zakres usług

Na początek warto nadmienić, że duże obiekty zawsze bezpieczniej powierzać jest w ręce generalnego wykonawcy, który zadba o spójność całego projektu i jakość wszystkich wchodzących w jego skład elementów. Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z postawieniem nowego budynku, czy adaptacją już istniejącego – godny zaufania generalny wykonawca zajmie się koordynacją każdego z tych projektów, utrzymując standardy wykonania i dotrzymując zawartych w umowie terminów, w czym pomaga mu między innymi rozbudowana sieć współpracowników i podwykonawców.

Wiązary drewniane w technologii płytek kolczastych – drewno na dach, jakiego potrzebujesz

Jedną z najlepszych opcji łączenia więźby drewnianej jest wykorzystanie płytek kolczastych. To nowoczesne elementy, proste w swojej budowie (metalowe płytki z wytłoczonymi kolcami), ale bardzo skuteczne i trwałe. Montuje się je za pomocą prasy o dużym nacisku, co skutkuje powstaniem mocnej konstrukcji dachowej – takie drewno na dach daje pewność na lata. Obecnie wykorzystuje się je w większości konstrukcji do 2000m2, w tym w obiektach handlowych, domach jedno- i wielorodzinnych, a także budynkach użyteczności publicznej i budynkach gospodarczych. Są zatem bardzo uniwersalne. O popularności tak montowanych wiązarów decydują ich zalety, do których należą:

  • krótki czas produkcji i montażu,
  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • wysoka jakość (praca maszyny jest bardziej precyzyjna, niż człowieka),
  • uzyskanie większej przestrzeni na poddaszu (dzięki wyeliminowaniu pośrednich słupów i ścian nośnych).