5 sposobów na zielony i gęsty trawnik w ogrodzie

Piękny trawnik wymaga dużej ilości pracy. Są jednak sposoby, które pomogą ci osiągnąć ten efekt i utrzymać go bez większego wysiłku. Sprawdź, co możesz zrobić, aby uczynić swój trawnik jeszcze piękniejszym.

Dbanie o trawnik wiąże się ze sporą ilością zaangażowania. Trawa rośnie długo, dlatego cały proces wymaga sporo cierpliwości. W dodatku nie wszystkie zasiane nasionka kiełkują. Ponadto, utrzymanie czystej połaci trawy jest trudne, ponieważ poniekąd wymaga sprzeciwienia się naturze, która chce zasiewać mlecze, babki i inne polne rośliny. Dbając jednak o dobre praktyki, możesz uczynić uprawę trawnika prostszą. Co zrobić? Sprawdź sposoby na zakładanie trawnika i jego pielęgnację.

1. Wybierz trawę samozagęszczającą

Słyszałeś już o takim gatunku? Zamiast pojedynczych kępek, jak w przypadku zwyczajnej trawy, trawa zagęszczająca rośnie w szybszy sposób dzięki poziomo wyrastającym kłączom. Wszystko to przyspiesza cały proces uprawy. Nawet w dwa tygodnie po wysiewie można cieszyć się już gęstym trawnikiem!

2. Regularnie usuwaj chwasty

Sumienne odchwaszczanie to najlepsza recepta na piękny trawnik. Zadbaj o to, wyrywając niepożądane gatunki, a także stosując właściwe środki.

3. Stosuj nawóz

Trawnik również potrzebuje regularnego nawożenia! Zasil go odpowiednimi środkami mineralnymi kilka tygodni po tym, jak nasiona wykiełkują, a później powtarzaj ten proces przynajmniej raz w roku.

4. Zabezpieczaj trawnik przed kretami

Krety potrafią zasiać prawdziwe spustoszenie na domowym trawniku. Aby do tego nie dopuścić, przed zasianiem trawy warto nałożyć specjalną siatkę, która uniemożliwi kopanie nieproszonym gościom.

5. Dbaj o okresowe koszenie

Trudno o piękny trawnik bez regularnego koszenia. Pamiętaj, by robić to w przemyślany sposób i z wykorzystaniem odpowiednio dobranej maszyny, aby nie zniszczyć trawnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *