Szukasz zabawki dla dziecka? Postaw na klocki!

Kupno prezentu dla dziecka to wbrew pozorom nie jest łatwe zadanie. Najlepiej umiejętnie dobrać zabawkę do wieku i zainteresowań dziecka. Wybór różnych rodzajów drobiazgów dla dzieci może przytłoczyć, dlatego proponujemy sprawdzony prezent, czyli klocki.

Od ustawianych na sobie prostych figur, po skomplikowane pojazdy mechaniczne – wybór klocków to znakomity pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku. Podpowiadamy, jak dobrać klocki adekwatnie do wieku obdarowanego.

Klocki dla najmłodszych dzieci

Wybór klocków na prezent dla dziecka to nie tylko znakomita rozrywka dla malucha w każdym wieku, ale również szansa na rozwój umiejętności oraz pasji. W przypadku najmłodszych, klocki dla dzieci pomagają rozwijać konkretne umiejętności, pomagają zrozumieć co to równowaga, uczą kształtów. Przy wyborze klocków dla najmłodszych dzieci liczy się również bezpieczeństwo. Dlatego dobrym prezentem dla niemowlaka będzie np. zestaw klocków do piaskownicy. Kolorowe wzory przykuwają uwagę, plastik jest lekki i elastyczny, a rozmiar odpowiedni dla dzieci w tym wieku.

Wyjątkowy rozwój na wielu polach gwarantują klocki drewniane Montessori, które przypominają kamienie. Można układać z nich skomplikowane figury, a także proste budowle. Tego typu niepozorne zabawki mają szereg zalet. Dzieci nabywają umiejętności budowania, pobudzają swoją kreatywność, wyobraźnię oraz pomysłowość. Tego typu klocki są też znakomite dla poprawy małej motoryki oraz precyzji ruchów dziecka.

Klocki dla starszych dzieci

Wraz z wiekiem rosną oczekiwania wobec zabawek. Podobnie jest w przypadku klocków. Starsze dzieci z pewnością zainteresują bardziej zaawansowane projekty. A jeśli ponadto będą one spójne z ich zainteresowaniami, z pewnością będzie to trafiony podarunek. Doskonałym przykładem złożonych zestawów dla malucha z pasją będą klocki City. Możliwość budowania skomplikowanych systemów kolejowych to interesujące wyzwanie dla każdego dziecka, które lubi pociągi czy zabawę w miasto. Ponadto na klocki z tej serii składa się wiele typów lokomotyw czy torów, dlatego można w ten sposób zapewnić sobie pomysł na prezent na kilka najbliższych okazji.

A jeżeli wiesz, że układanie puzzli czy budowanie skomplikowanych układanek to hobby dziecka, możesz zdecydować się na sprawienie mu naprawdę zaawansowanych klocków, takich jak Zamek Hogwart z klocków, nawiązujący do popularnej serii książek o Harrym Potterze. Małym fanom motoryzacji spodobają się z pewnością klocki, które po ułożeniu będą wiernie odzwierciedlać słynne modele wyścigowych samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *