Budowa domu – jak wybrać odpowiednie drzwi?

Nie wiesz jakie drzwi wybrać do swojego domu? Przeczytaj ten artykuł! Budowa domu to nie lada wyzwanie. Jest obciążeniem psychicznym, finansowym oraz „pochłaniaczem” czasu wolnego. Jeśli obecnie zastanawiasz się nad kupnem odpowiednich drzwi, brawo! To znaczy, że już wiele etapów budowy domu za Tobą. Postaramy się pomóc Ci w kupnie drzwi dopasowanych do Twojego nowego miejsca na Ziemi.

Drzwi zewnętrzne – rodzaj materiału

Wybór drzwi wejściowych do Twojego domu to bardzo ważna kwestia i warto przyjrzeć się jej bliżej. Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne to nie tylko kwestia estetyki, ale również bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że jest to kluczowy element, dzięki któremu możemy zwiększyć energooszczędność budynku, a zatem również opłaty związane z ocieplaniem domu. Jeśli chcesz postawić na solidnie wykonane drzwi, sprawdź: https://bianex.pl/drzwi/. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup drzwi wejściowych?

Spośród materiałów, z których produkuje się drzwi zewnętrzne, wyróżnia się:
– drewno
– włókno szklane
– tworzywo sztuczne
– aluminium
– stal

Drzwi zewnętrzne – drewniane

Najczęściej używanym materiałem jest drewno gatunków liściastych np. dąb, mahoń lub drewno gatunków iglastych np. świerk czy sosna. Dzieje się tak ze względu na to, że jest dobrym termoizolatorem oraz wykazuje wysoką wytrzymałość. Cechuje się również niską podatnością na wysokie temperatury (mała rozszerzalność cieplna).

Jak powinny być wykonane drzwi drewniane?
– Skrzydło drzwi wykonuje się z płyty, zaś poszczególne elementy powinny być połączone śrubami lub zbite gwoździami;
– Ościeżnice drzwi wykonuje się zazwyczaj z drewna klejonego trójwarstwowo (można również użyć ościeżnic stalowych);
– Drzwi muszą być wyposażone w ramiaki, które zapobiegają wypaczeniu się drewna
– Przestrzeń wewnątrz drzwi tzw. wypełnienie może być drewniane lub wykonane z pianki poliuretanowej, styropianu;
– Odpowiednio wykończone drzwi są pokryte lakierami, farbami lub emaliami w celu ochrony przed niekorzystnymi wpływami czynników atmosferycznych

Drzwi zewnętrzne – PVC

Poli(chlorek winylu) inaczej oznaczany PVC, PCV, PCW to kolejny materiał, z którego produkuje się drzwi wejściowe. Ich wypełnienie najczęściej wykonuje się z płyt wytłaczanych z paneli PVC. Najlepszym wykończeniem takich drzwi jest folia akrylowa oraz okleina PVC. Można również pomalować je po prostu farbą. Do zalet drzwi wykonanych z tego materiału są dobre parametry termiczne i akustyczne oraz łatwość utrzymania ich w czystości. Główną wadą jest natomiast niska sztywność PVC, dlatego też nie sprawdzą się one jako drzwi typowo antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne – stalowe i aluminiowe

Stal i aluminium to materiały, z których wykonuje się drzwi antywłamaniowe. Te wykonane z aluminium, mają również aluminiową ościeżnicę. Malowane są zazwyczaj proszkowo. Metoda ta pozwala na równomierne pokrycie powierzchni bez względu na jej chropowatość. Można uzyskać zarówno efekt matu, jak i połysku. Do wad stali oraz aluminium należy niska izolacja cieplna oraz akustyczna.

Drzwi zewnętrzne – włókno szklane

Drzwi wykonane z włókna szklanego posiadają najczęściej dębowe ościeżnice. Ich wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Jako wykończenie stosuje się malowanie farbą akrylową.

Niezależnie od tego, jaki typ drzwi wejściowych Cię interesuje ważne, aby były wykonane solidnie. Jeśli szukasz profesjonalistów we Wrocławiu lub okolicach, którzy pomogą Ci w doborze odpowiedniego dla Ciebie rozwiązania oraz wykonają solidny montaż Twoich nowych drzwi, wybierz: https://bianex.pl/montaz-drzwi-wroclaw/.

Źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *