Meble dziecięce: Jak wybrać biurko dla dziecka?

Wybierając biurko dla dziecka, musisz pamiętać o kilku rzeczach i zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Przede wszystkim mebel powinien być funkcjonalny i bezpieczny, wykonany z dobrej jakości materiału i odpowiednio dopasowany do wzrostu Twojej pociechy.

Cechy idealnego biurka

Wybór biurka to trudne zadanie – musi być wygodne, praktyczne i solidnie wykonane, ale też podobać się maluchowi. Co najważniejsze, biurko nie powinno zaszkodzić postawie dziecka. Przy niewygodnym biurku maluch nie będzie chętnie się uczył i jego efektywność szybko spadnie. Podpowiadamy, na co warto zwrócić, kupując ten podstawowy mebel.

Funkcjonalne meble dziecięce

Funkcjonalny mebel będzie też dysponował dodatkową przestrzenią na różne akcesoria szkolne, a często także na nowoczesne urządzenia – jak komputer i drukarka. Gdy wybierasz meble dziecięce, design ma ogromne znaczenie, dlatego wybierzesz inne biurko dla chłopca, a inne dla dziewczynki. Co prawda są też modele uniwersalne, ale meble z bohaterem ulubionej bajki na pewno wywołają w maluchu większe emocje.

Dopasowane do wieku i wzrostu

Biurko powinno być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Dla maluchów przeznaczone są specjalne meble dziecięce, które pozwolą stylowo urządzić wnętrze, a za kilka lat należy je wymienić na bardziej funkcjonalny mebel.

Gdy maluch pójdzie do szkoły, praktyczne będzie biurko z szafkami i szufladami, w których można przechowywać zeszyty i przybory szkolne. Nie ma uniwersalnego rozmiaru dla np. 6-latków, gdyż każdy maluch ma inny wzrost. Przyjmuje się jednak, że jest to przeciętnie ok. 120-130 cm, więc biurko powinno mieć wysokość ok. 55-70 cm. Trzeba to jednak sprawdzić, gdyż zasada ta jest tylko pomocą w doborze.

Świetnym pomysłem będą też biurka regulowane, gdyż rosną wraz z dzieckiem i nie trzeba ich wymieniać co kilka lat. Warto wziąć je pod uwagę, kompletując meble dziecięce.

Biurko dla chłopca i dla dziewczynki

Duże znaczenie ma też wygląd mebli – popularne są zestawy ozdobione designerskimi naklejkami. Mogą to być postaci ulubionych bajek, sportowcy lub motywy uwielbiane przez dzieci – jak m.in. zwierzaki. Biurko dla chłopca z wozem strażackim lub policyjnym będzie strzałem w dziesiątkę, z kolei dziewczynkom spodobają się meble dziecięce z księżniczką. Weź jednak pod uwagę, że design to kwestia drugorzędna – najważniejsza jest w tym przypadku funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *