Czy drzwi do kominka to dobra opcja?

Posiadanie kominka w swoim wnętrzu to świetna sprawa – nie tylko nadaje niepowtarzalny klimat, ale również spełnia praktyczną rolę: ogrzewa. Istnieją różnego rodzaju kominki: zyskujące na popularności piecyki wolnostojące (tzw. “kozy”), palenisko wyposażone w kasetę kominkową lub wkład kominkowy wraz z obudową lub po prostu zamknięte za pomocą specjalnych drzwi do kominka. Co rozróżnia te wszystkie paleniska i na które się zdecydować?

Drzwi do kominka

Bardzo tania opcja, a do tego szybka i łatwa w montażu. Wystarczy jedynie przykręcić drzwi do kominka za pomocą specjalnych śrub, uszczelnić całą konstrukcję sznurem szklanym i po sprawie. Imponujący efekt gwarantowany! Minusy? Trzeba w tym miejscu wspomnieć o nieco słabej wydajności grzewczej…ale jeżeli nie zależy Ci na wysokich temperaturach u siebie w mieszkaniu lub zwyczajnie wolisz polegać na innym źródle ogrzewania (np. na bardzo wydajnej “podłogówce”), to drzwi do kominka świetnie zdadzą u Ciebie egzamin.

Piecyki wolnostojące

Ceny takich piecyków nie są zbyt wygórowane. Wydajność grzewcza? Zależy od zastosowanego materiału. Stalowe piecyki szybko tracą nagromadzoną temperaturę, za to żeliwne dość długo trzymają ciepło. Montaż nie jest zbyt skomplikowany. Dostępność? “Kozy” znajdziesz nawet w dużych marketach budowlanych i możesz nabyć je “od ręki”. Minusem może być to, że zajmuje trochę miejsca i przez to nie sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

Wkłady kominkowe

Można powiedzieć, że ich właściwości są kompletnym przeciwieństwem drzwi do kominka. Cenowo wychodzi tutaj całkiem spora suma: należy zakupić nie tylko sam wkład, ale także odpowiednią do niego obudowę. Montaż może wymagać zatrudnienia ekipy budowlanej – a to generuje kolejne koszta. Za to wydajność grzewcza jest imponująca – może osiągać aż 95%! Można zatem śmiało stwierdzić, że ta inwestycja zwróci Ci się na przestrzeni kilku następnych lat pod postacią niskich rachunków za ogrzewanie.

Kasety kominkowe

Łączy najlepsze cechy drzwi do kominka i wkładów kominkowych. Wysoka jakość grzewcza, stosunkowo niewielka cena i prosty montaż – wystarczy jedynie wsunąć kasetę w otwór i zabezpieczyć ją sznurem szklanym. Gdzie zatem tkwi haczyk? W dostępności! Tylko niewielu producentów w Polsce zajmuje się wytwarzaniem kaset kominkowych. Znam jednak markę godną polecenia.

Ignif – producent kaset kominkowych i drzwi do kominka na wymiar

Ignif to niewielka, rodzinna firma z siedzibą w Koszalinie. Od wielu lat zajmuje się ręcznym wyrobem takich akcesoriów kominkowych jak kasety kominkowe i drzwi do kominka na wymiar. Każdy pracownik marki to wykwalifikowany rzemieślnik, którego śmiało można określić mistrzem w swoim fachu. Filozofia marki opiera się na tradycyjnym wytwarzaniu wysokiej jakości produktów przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Ignif współpracuje z wieloma instytutami badawczymi i stale podnosi swoje kompetencje. Ceni sobie kontakt z klientem i stawia jego zadowolenie na pierwszym miejscu. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia Ignif jest w stanie dokładnie odtworzyć wizję każdego klienta i w razie potrzeby udzielić fachowych rad.

Gdzie znaleźć wyroby marki Ignif?

Jak już wyżej mogłeś przeczytać – stacjonarny salon sprzedaży znajduje się w Koszalinie. Jeśli nie chcesz się tam fatygować osobiście, to zapraszam Cię na stronę ignif.com, gdzie szybko i sprawnie możesz dokonać wizualizacji i wstępnej wyceny drzwi do kominka lub kasety kominkowej. Znajdziesz tam również inne przydatne informacje o oferowanych produktach, np. z jakich materiałów zostały wykonane, jakie są dostępne kolory itp. Wszystko to zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Masz swoją firmę? Polecamy odwiedzić także stronę seomamut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *