Poznajcie najlepsze pomysły na zaaranżowanie przestrzeni przy ogrodzeniu?

Ogród jest niewątpliwie ważnym miejscem. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że aby przebywanie w nim było przyjemnością, trzeba odpowiednio przygotować i zaaranżować to miejsce, przy czym nie wystarczy tutaj tylko umieścić komplet ogrodowy czy altankę. Ważna jest również przestrzeń znajdująca się przy samym ogrodzeniu. Dziś przedstawimy Wam, jak zaaranżować przestrzeń przy ogrodzeniu. Poznajcie najlepsze sposoby.

Kamyk ogrodowy – dobry wybór i ciekawa forma

Jeżeli chcecie zaaranżować przestrzeń przy ogrodzeniu szybko, a przy tym zależy Wam na tym aby dobrze się prezentowała, to koniecznie postawcie na kamienie ogrodowe. Warto wybrać te naturalne, które są trwałe, a przy tym nawet po latach świetnie się prezentują. Polecamy Wam otoczaki, np. otoczak grecki, który jest okrągły i nie ma wystających krawędzi. Świetnie się też prezentuje. Oczywiście pewną wadą otoczaków jest ich dość wysoka cena. Ale z drugiej strony możecie wymieszać otoczaki z innymi kamieniami. Jeżeli szukacie pięknych otoczaków, to wybierzcie otoczak czerwony, grafitowy oraz biały. Warto wymieszać go z grysem. np. marmurowym czy bazaltowym. Takie połączenie naprawdę dobrze się prezentuje i stanowi prostą acz ciekawą dekorację na lata.

Kule dekoracyjne – styl i klasa sama w sobie

Czasami proste rozwiązania dają najlepsze efekty i właśnie tak jest w tym przypadku. Otóż doskonale sprawdzą się świecące kule, a dokładnie lampy solarne w kształcie kuli. Wieczorami rozświetlają przestrzeń, ale też tworzą iście magiczną atmosferę, zaś w ciągu dnia dodają ogrodowi nutę nowoczesności, a przy tym minimalizmu. Warto zauważyć, że kule ogrodowe pasują do każdej aranżacji, czy to nowoczesnej, klasycznej czy stylizowanej. Warto postawić na wysokiej jakości lampy solarne, które są odporne na promieniowanie UV, ale też nie żółkną pod wpływem słońca. Wykazują również odporność na zmienne warunki atmosferyczne, w tym deszcz, śnieg czy grad. Nie rdzewieją i dostępne są w wielu wariantach.

Trawa ozdobna to dobry wybór

Oczywiście to nadal nie koniec możliwości, bo tych trzeba przyznać jest zdecydowanie więcej Na pewno przy ogrodzeniu warto zasadzić trawę ozdobną. Polecamy gatunki wysokie, np. trawę pampasową, turzycę muskegońską, czy turzycę palmową. Trzeba jednak pamiętać o ważnej rzeczy, aby zabezpieczyć trawę przed chwastami. Wbrew pozorom właśnie w tym miejscu rośnie sporo chwastów, dlatego agrowłóknina do ogrodu dobrze się sprawdzi. Ponadto biała agrowłóknina jest odpowiednim wyborem do zabezpieczenia młodych traw ozdobnych przed przymrozkami, po uprzednim związaniu trawy. Wystarczy związać trawę sznurkiem, a następnie położyć agrowłókninę i dodatkowo także zabezpieczyć ją przed wiatrem. Taką ochronę zdejmuje się wiosną, gdy nie ma już ryzyka przemarzania rośliny. Wtedy też trawę ozdobną ścina się radykalnie, by już po krótkim czasie rozpoczęła okres wegetacji i szybko wypuściła nowe źdźbła.

Drzewka owocowe warto posadzić w pobliżu ogrodzenia

Aby stworzyć naturalną przesłonę, a jednocześnie ciekawie zaaranżować przestrzeń przy ogrodzeniu, można posadzić drzewka owocowe. Sprawdzą się rodzime gatunki takie jak jabłonie, grusze, śliwy, a także wiśnie. Przy sadzeniu drzewek należy pamiętać o wykopaniu odpowiedniego dołka, a także przygotowaniu ziemi i wzbogaceniu jej o kompost. Drzewko trzeba też obficie podlać po zasypaniu dołka. W ten sposób drzewka, które najczęściej preferują środowisko kwaśne mają dobre warunki do rozwoju. Kora drzewek owocowych ma tendencję do pękania w przypadku przymrozków. Dlatego przeprowadza się w grudniu lub na początku stycznia zabieg bielenia. Ponadto korony młodych i najbardziej wrażliwych drzewek owocowych można okrywać na zimę, stosując agrowłókniny.

Przy ogrodzeniu można sadzić również zioła. Te które odstraszają szkodniki szczególnie się sprawdzą, zwłaszcza, gdy w pobliżu macie rabaty. Zatem możecie wybrać np. miętę ogrodową, a także rozmaryn szałwię. W tym miejscu dobrze prezentować się będzie lawenda, która nie tylko pięknie pachnie ale również pełni funkcję strażnika przed szkodnikami. Sposobów na zaaranżowanie przestrzeni przy ogrodzeniu jest naprawdę wiele. Wybierzcie ten, który najbardziej Wam odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *