Elektryk – Podłączenie płyty indukcyjnej

Płyty indukcyjne to obecnie najpopularniejsze urządzenia spośród dostępnych sprzętów AGD. Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup tego urządzenia, następnym krokiem jest odpowiednie podłączenie do instalacji. A zatem w jaki sposób można wykonać podłączenie płyty indukcyjnej oraz kto – elektryk – może to zrobić ? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w artykule poniżej.

Czy płytę indukcyjną musi podłączyć elektryk?

Podłączenie każdego urządzenia elektrycznego, a w tym przypadku płyty indukcyjnej warto zlecić elektrykowi z uprawnieniami. Osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia na pewno zrobi to w fachowy sposób, aby domownicy nie musieli martwić się o swoje bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że źle podłączona płyta indukcyjna może spowodować zwarcie instalacji elektrycznej co może skończyć się porażeniem prądem a w konsekwencji zagrożeniem życia. Dlatego podczas samodzielnego podłączenia, ważne jest, aby nie narażać się na takie niebezpieczeństwo. Obecnie coraz częściej wielu producentów urządzeń elektrycznych wymaga podłączania tego typu urządzeń przez osobę do tego uprawnioną. Jeśli sami zdecydujemy się na podłączenie płyty indukcyjnej, istnieje prawdopodobieństwo, że stracimy gwarancję na sprzęt a w sytuacji awarii nasza reklamacja nie zostanie rozpatrzona pozytywnie. Dlatego decydując się na zakup tego urządzenia warto zlecić jego podłączenie elektrykowi z uprawnieniami.

Podłączenie płyty indukcyjnej

Najprostszy sposób montażu płyty indukcyjnej to podłączenie jej pod tzw. instalację 3-fazową 400 V, a mianowicie pod gniazdko siłowe. Jest to popularna metoda na podłączenie tego typu urządzenia. Również ważną i istotną kwestią podczas montażu płyty indukcyjnej jest zastosowanie się do odpowiedniego schematu podłączenia urządzenia, który powinien znajdować się na urządzeniu lub w instrukcji obsługi.

Elektryk z uprawnieniami

Podłączenie płyty indukcyjnej Wrocław to kwestia indywidualna, natomiast warto zdecydować się na pomoc fachowca, który podłączy sprzęt w bezpieczny sposób. Przyda nam się wykwalifikowany elektryk z uprawnieniami, który nie tylko podłączy kuchnię za nas, ale zapewni swoją pomoc w razie wszelkich prac dotyczących eksploatacji naszego urządzenia. Dodatkowo instalacja płyty indukcyjnej przez elektryka z uprawnieniami potwierdzona jest wpisem w książkę gwarancyjną.

Elektryk Wrocław

Aby znaleźć dobrego elektryka trzeba się dobrze postarać. W internecie możemy trafić na niewiarygodne ogłoszenia osób jak się później okazuje, które nie mają żadnych uprawnień do wykonywania tego typu czynności. Odpowiedni elektryk wykona dla nas wszelkie konieczne prace związane z instalacją danego urządzenia, sprawdzi poprawność wykonania a także bezpieczeństwo Twojej instalacji obwodu płyty indukcyjnej. Warto jest popytać znajomych, którzy korzystali już z usług takiego elektryka i mogą go śmiało polecić. Wpisując interesującą nas frazę, w tym przypadku „Elektryk Wrocław” w przeglądarce internetowej pojawią się ogłoszenia dotyczące tylko wykwalifikowanych osób.

Jak podłączyć płytę indukcyjną?

Część płyt indukcyjnych w zestawie ma wmontowaną wtyczkę, którą należy podpiąć do gniazdka elektrycznego. Jeśli w naszym urządzeniu widnieje tylko jeden przewód z kilkoma kabelkami, należy je połączyć w odpowiedni sposób z pasującymi przewodami instalacyjnymi. Pomocna może okazać się instrukcja podłączenia, który powinna być dołączona do zakupionej płyty indukcyjnej. Podczas instalacji ważne jest, aby kabelki połączyć zgodnie z ich kolorystyką (tylko w sytuacji, kiedy instalacja w domu jest dobrze wykonana). Jeżeli nie czujemy się na siłach i nie mamy pewności, że podłączenie wykonamy prawidłowo, najlepiej zlecić tę czynność elektrykowi, która posiada do tego odpowiednie uprawnienia. Unikniemy w ten sposób dodatkowego stresu i niepotrzebnych pomyłek. Podczas podłączenia płyty indukcyjnej, należy również zadbać o to, aby płyta podłączona była do osobnego obwodu elektrycznego, który posiada oddzielne zabezpieczenie. Dzięki temu unikniemy nadmiernego obciążenia całej instalacji elektrycznej w naszym domu. Jeżeli nie posiadamy takiego obwodu, warto pomyśleć nad jego instalacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *