Jak oszczędzać korzystając z nowoczesnych produktów oświetleniowych?

Regularnie przychodzące rachunki za media są zmorą każdego domostwa. Trudno zaplanować comiesięczny budżet, gdy wszystko drożeje, w tym energia elektryczna, a przecież bez niej nie da się komfortowo żyć. Można jednak zadbać o domowe oszczędności, w szczególności umiejętnie korzystając z oświetlenia. W jaki sposób? Jakiego rodzaju produkty i rozwiązania podpowiadają nam producenci?

Klasyczne włączniki do wymiany!

Choć włączniki wydają się być produktami spełniającymi tylko funkcje praktyczne, bez wpływu na estetykę, coraz częściej przekonujemy się, że to one po części odpowiadają za wzrastające rachunki za prąd. Nie bezpośrednio, ale jednak! Wiąże się to z faktem, że tradycyjne włączniki pozwalają jedynie na włączanie i wyłączanie poszczególnych lamp. A gdyby to zmienić?

Można oszczędzać, kontrolować wydatki, a przede wszystkim dom czynić bardziej komfortowym, korzystając z włączników zdalnie sterowanych. Tego typu produkty posiada w swojej ofercie sklep https://gajwer.pl/. Na czym polega ich fenomen? Są zdecydowanie bardziej estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości, co jest dużym atutem dla miłośników dopracowanych aranżacji. Nie są to jednak najważniejsze atuty.

Włączniki zdalnie sterowanie pozwalają na świadome i precyzyjne zarządzanie oświetleniem. Domownik, wygodnie siedząc na kanapie lub w fotelu i trzymając w ręce pilot zdalnego sterowania, może decydować o sposobie oświetlania wybranych pomieszczeń. Oznacza to nie tylko możliwość wyłączania i włączania poszczególnych lamp, ale również zmiany natężenia światła. Gdzie tu miejsce na oszczędności? Właśnie w zmianach natężenia.

Najczęściej nie potrzebujemy maksymalnego światła, nawet pracując przy biurku. Dzięki włącznikom zdalnie sterowanym domownik samodzielnie decyduje, w jakim stopniu zmniejszyć bądź zwiększyć natężenie światła. Zmniejszając je w niewielkim stopniu nie wpływa negatywnie na komfort korzystania z domowych pomieszczeń, wpływa zaś na oszczędności. Minimum pracy w tym przypadku oznacza ograniczenie zużycia prądu, czyli w efekcie niższe rachunki za prąd. Różnice widoczne są w dalszej perspektywie, ale zdecydowanie warto je wziąć pod uwagę.

Nowoczesne technologie

LED-owe żarówki nie są dla nas nowością, ale wciąż mamy sporo problemów z ich wybieraniem. Nie chodzi bowiem o to, by stosować je dosłownie wszędzie, bez przemyślenia. Należy wybierać zgodnie z potrzebami, zwracając uwagę na parametry, a te najważniejsze są inne, niż w przypadku klasycznych odpowiedników. Właściwie dobierając żarówki LED, zyskujemy nie tylko na trwałym i żywotnym oświetleniu, ale również na oszczędnościach, bo pobierają one znacznie mniej prądu niż dawne odpowiedniki.

Z technologii, które mogą wpływać na oszczędności warto wykorzystać również żarówki Wi-Fi sterowane za pomocą aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym. Wystarczy połączenie z siecią Wi-Fi oraz tablet lub smartfon, by zdalnie zarządzać poszczególnymi lampami. Oszczędnie, funkcjonalnie, a do tego z okazją do tworzenia scen świetlnych.

Możemy oszczędzać, dbać o dom i środowisko, decydując się na korzystanie z nowoczesnych technologii i produktów, które proponują nam producenci. To prostsze niż nam się wydaje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *