Ile kosztuje budowa domu w technologii szkieletowej?

Chociaż tradycyjne domu powstające w technologii murowanej pozostają popularne, coraz więcej osób rozważą alternatywne rozwiązania. Jednym z nich jest budownictwo szkieletowe. Tego typu obiekty powstają bardzo szybko niezależnie od panujących warunków pogodowych. Z uwagi na skuteczną termoizolacją sprawdzają się nawet w zimnym klimacie. Z drugiej strony standardowy dom szkieletowy słabo tłumi hałas z zewnątrz. Aby temu zaradzić, konieczne jest zainwestowanie w specjalne rozwiązania technologiczne.

Ile kosztuje tego typu dom?

Ostateczna cena zależy od cennika usług firmy, z której usług zdecydowaliśmy się skorzystać. Duże znaczenie ma również to, czy zamawiamy budynek parterowy, czy też piętrowy. W pierwszym przypadku (przy założeniu rozłożystości domu) niezbędne będzie więcej metrów bieżących fundamentów. Tym samym wzrosną koszty tego etapu budowy. Istotny jest także poziom skomplikowania projektu oraz układ pomieszczeń w danym domu szkieletowym.

Taniej wyjdzie budowa otwartej przestrzeni z minimalną ilością wydzielonych pomieszczeń. Na ostateczny koszt domu szkieletowego wpływa także wybór materiałów wykończeniowych. Na rynku dostępne są produkty różniące się ceną i jakością.

Czy zakup domu szkieletowego jest dobrym pomysłem?

Na zbudowanie tego typu obiektu, doświadczona ekipa budowlana potrzebuje około trzech miesięcy. Nieco więcej czasu zajmie wzniesienie domu o skomplikowanym układzie pomieszczeń. Ogromną zaletą budownictwa szkieletowego jest brak konieczności murowania i betonowania. Ponieważ nie trzeba wykonywać żadnych prac mokrych, takie obiekty można budować w dowolnej porze roku. Jedynie w przypadku fundamentów musimy zwrócić uwagę na pogodę.

Do budowy używane jest drewno oraz materiały drewnopodobne. Przekłada się to na ekologiczny charakter budownictwa szkieletowego. Właściciele takich domów z pewnością docenią fakt, że bardzo łatwo można rozprowadzić wszelkiego rodzaju instalacje. Wystarczy, że ukryjemy je pod poszyciem ścian. Więcej przydatnych informacji szukaj na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *