Jak dekorować stół na świąteczne spotkania?

Wigilia i Boże Narodzenie, imieniny, urodziny, komunia, rocznica ślubu, rodzinny obiad lub spotkanie z przyjaciółmi to tylko przykładowe uroczystości w gronie rodziny albo bliskich znajomych. Aby cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, warto przygotować wszystko idealnie – m.in. zadbać o udekorowanie stołu.

Stół to kluczowy element na wszystkich spotkaniach rodzinnych, przyjęciach i imprezach w gronie znajomych. To tutaj spędzamy czas razem z gośćmi na wspólnych rozmowach i biesiadowaniu. Ważne są potrawy, ale także różne elementy dekoracyjne – podpowiadamy, jak ozdobić stół na różne okazje. Rodzaj tekstyliów zwykle dobiera się zgodnie z tematyką i wystrojem spotkania.

Dekoracja stołu na urodziny dziecka

Jak powinien wyglądać stół urodzinowy? Wiele zależy od wieku dziecka, płci oraz charakteru. Dla malucha ważne są różne kolorowe dodatki – zarówno w formie zastawy, serwetek czy szklanek. Koniecznie trzeba też zadbać o serpentyny oraz balony, a także wprowadzać różne urozmaicenia – jak kolorowe mieszadełka do napojów, fikuśne karafki na wodę czy ekologiczne słomki. Można też ułożyć przy talerzykach maleńkie czekoladki, które ucieszą każde dziecko.

Możesz wybrać odcienie pastelowe lub dodatki ozdobione motywami znanymi z bajek. Niezbędnym elementem będzie też obrus plamoodporny – to wygodne i praktyczne, a także estetyczne rozwiązanie. Do obrusu z kolei należy dobrać zastawę – musi ona pasować zarówno kolorem, jak i wzorem.

Dekoracja stołu wigilijnego

Stół wigilijny lub bożonarodzeniowy powinien wyglądać niezwykle efektownie i gustownie. Zwykle używana jest biel, złoto, czerwień oraz zieleń. Poza elementami niezbędnymi – jak zastawa czy bieżniki na stół – warto ustawić na stole świąteczne figurki, gałązki, szyszki, cukierki, bombki oraz świeczki. Na tę ważną uroczystość wybierz też elegancki obrus – plamoodporny sprawdzi się podczas wielu godzin wspólnego biesiadowania. Jest łatwy w pielęgnacji i posłuży jeszcze wiele razy.

Dekoracja stołu na imprezę

Jeśli zapraszasz znajomych, nie są wymagane eleganckie bieżniki na stół – zwykle wystarczy minimalistyczny obrus. Duży wybór kolorów i wzorów sprawi, że można stworzyć niepowtarzalny wystrój na każdą imprezę. Wybierz model z delikatnym wzorem, który będzie ciekawym urozmaiceniem, dobierz świeże kwiaty, zadbaj też o serwetki oraz przytulną atmosferę.

Podczas dekorowania stołu ważne są wszystkie elementy i dekoracje, ale muszą być idealnie dopasowane do charakteru spotkania, imprezy czy przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *