Wanna wolnostojąca – elegancki element łazienki

Aranżacja łazienki to wiele dylematów do rozstrzygnięcia – prysznic i parawan nawannowy czy tradycyjna wanna? Mieszkanie powinno oddawać Twój styl, ale powinno być też urządzone praktycznie. Tym razem skupimy się jednak na łazience – oto kilka zalet wanny wolnostojącej.

Wanna – symbol tradycji czy prestiżu?

Od wielu lat wanna była jednym z najważniejszych elementów łazienki, następnie jednak utraciła palmę pierwszeństwa na rzecz prysznica. Teraz moda na nią wraca – wyjątkowo popularne i chętnie wybierane są wanny narożne i wolnostojące. Te pierwsze – w mieszkaniach, a drugie – w domach, głównie w przestronnych salonach kąpielowych. Mimo że brodziki nadal mają szeroką grupę zwolenników, wanny zyskują coraz większą popularność.

Wanna wolnostojąca – elegancka i stylowa

Obecnie trwa moda na wannę wolnostojącą – to symbol luksusu, duma właścicieli i obietnica relaksu, gdyż gwarantuje pełny komfort podczas kąpieli. Wanna wolnostojąca jest kluczowym elementem aranżacji dużej łazienki czy raczej salonu kąpielowego – pięknie się prezentuje i zwraca uwagę.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę całą aranżację i styl danego wnętrza, aby konkretny model stał się prawdziwą ozdobą. Zwykle króluje we wnętrzach glamour – również na środku salonu, niekoniecznie łazienki. Duże znaczenie ma też rodzaj oświetlenia – idealnie dobrane podkreśli styl wnętrza.

Alternatywny wybór

Warto jednak wziąć pod uwagę, że w każdym pomieszczeniu inna wanna będzie dobrym rozwiązaniem – należy na początku określić swoje potrzeby i oczekiwania, aby dopasować odpowiedni model do potrzeb.

Mimo że ten wanna wolnostojąca robi wrażenie, nie zawsze będzie dobrym wyborem. Do mniejszych pomieszczeń lepszą opcją będzie tradycyjna wanna prostokątna lub brodzik prysznicowy – zależnie od potrzeb i metrażu łazienki.

Kiedy wanna wolnostojąca będzie dobrym wyborem?

Wanna wolnostojąca kusi designem – jest elegancka i stylowa. Idealnie pasuje do dużych salonów kąpielowych, w których będzie pełniła funkcję ważnej i wyrazistej ozdoby. Zapewnia relaks, ale też podkreśla styl wnętrza. Wymaga jednak więcej przestrzeni, aby jej liczne walory mogły być idealnie podkreślone. Odpowiednio wyeksponowana będzie jednak w aranżacjach w domach lub dużych apartamentach. Jest też często elementem sypialni połączonej z łazienką – w takich wnętrzach sprawdzi się znacznie lepiej niż klasyczna wanna akrylowa czy dowolna inna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *