Kamień elewacyjny – zalety kamienia naturalnego

Kamień elewacyjny znajduje zastosowanie jako efektowne wykończenie ścian budynku. Jest on połączeniem części naturalnego kamienia, najczęściej łupka bądź kwarcytu, za pomocą żywicy poliuretanowej. Poszczególne elementy różnią się wielkością i wzornictwem, co nadaje wykończeniu unikalności. Ze względu na jego charakter idealnie spełnia swoją funkcję w warunkach zewnętrznych, jednak może pełnić także rolę jako dekoracja wnętrz.

Zastosowanie i zalety zewnętrznego kamienia elewacyjnego

 Kamień elewacyjny Kamień elewacyjny służy do wykończenia budynków. Stosuje się go szczególnie jako dekorację ścian zewnętrznych i służy jako alternatywa dla tradycyjnych farb do elewacji. Kamień ten można kłaść na wiele sposobów. Pokrywa się nim całe ściany lub jej części. Wtedy nadaje się mu charakter dekoracyjny.

Oprócz tego, z kamienia elewacyjnego można utworzyć ogrodzenie np. pod postacią muru. Poza tym, stosuje się go jako materiał na cokoły. Warto wspomnieć, że coraz częściej znajduje zastosowanie we wnętrzach, gdyż nadaje mu nietypowy, unikalny charakter.

Osoby, które postawiły na kamień elewacyjny, wymieniają wiele zalet. Przede wszystkim jest on bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Pomimo wpływu srogich zim i bardzo ciepłych lat, nie traci na kolorze i odporności. Kolejnym atutem jest bardzo łatwy montaż, zarówno do ściany, jak i ogrodzenia. Należy wspomnieć o walorach estetycznych. Na rynku można spotkać kamień o przeróżnej kolorystyce, nadanej dzięki naturalnym procesom. Jego uniwersalność powoduje, że idealnie komponuje praktycznie wszędzie.

Kamień elewacyjny – zastosowanie we wnętrzach i zalety

Podobnie jak w warunkach zewnętrznych, kamień elewacyjny może pełnić różne funkcje w praktycznie każdym pomieszczeniu. W salonie znajduje zastosowanie jako dekoracja kominka albo ścianka pod telewizorem. Bardzo często zdarza się, że kamieniem obkładana jest jedna ściana w pomieszczeniu. Każde pomieszczenie w ten sposób otrzymuje odrobinę elegancji.

Kamień elewacyjny służy też do zaaranżowania kuchni. Tu również można ozdobić w ten sposób ścianę. Inną możliwością jest wykonanie blatów z tego kamienia. W przypadku posiadania piętrowego domu, w ten sposób można udekorować klatkę schodową. Pełną ofertę na kamień elewacyjny można sprawdzić na https://www.graniteks.pl/c/kamien-elewacyjny/

W ten sposób wyłania się najważniejszy atut, czyli możliwość różnorodnego zastosowania. Kamień jest wytrzymały i odporny na wilgoć. Trwałość skały sprawia, że jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, jednak warto ją co jakiś czas impregnować, dzięki czemu cieszy oko przez wiele lat.

Kamień bardzo łatwo utrzymywać w czystości, ponieważ jest odporny na osiadanie kurzu. Podobnie jak w przypadku kamienia zewnętrznego, także wersja do wnętrz jest dostępna w wielu kolorach.

Wiele zalet i różne zastosowanie sprawia, że kamień elewacyjny jest polecany przez architektów. Również sami klienci, po dokonaniu inwestycji, przekonują się do tego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *