Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Planując wyposażenie naszego mieszkania nie powinniśmy nigdy pomijać lub bagatelizować wyposażenia przedpokoju. Jest to najczęściej jedna z najmniejszych powierzchni w naszym domu, jednak to właśnie tam witamy gości oraz przechowujemy znaczną ilość odzieży, zwłaszcza jesienno-zimowej. Dobrze zagospodarowany przedpokój pozwala również zyskać dużo dodatkowego miejsca do przechowywania, co jest istotne zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu.

Szafa do przedpokoju

Szafa w przedpokoju pozwala nie tylko na przechowywanie wielu istotnych przedmiotów takich jak np. odkurzacz lub inne sprzęty domowe, ale także odzieży wierzchniej, która zajmuje dużo miejsca. Nawet jeśli metraż naszego przedpokoju jest niewielki, nie warto rezygnować z tego elementu wyposażenia, gdyż po czasie okaże się nieocenioną zaletą. Jeżeli mamy możliwość, dobrym wyjściem będzie zdecydowanie się na szafę w zabudowie. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie miejsca od podłogi po sufit i przechowywanie przedmiotów, których nie używamy codziennie np. wyposażenia turystycznego, śpiworów itd. Świetnym pomysłem będzie również zastosowanie licznych rozwiązań garderobianych takich jak drążki czy szuflady. Jeżeli posiadamy wąski korytarz, powinniśmy rozważyć zastosowanie drzwi przesuwanych – wykluczy to ryzyko obicia drzwiami szafy np. ściany. Podczas projektowania takiego mebla warto zastosować fronty w kolorze ścian, pozwoli to uniknąć zdominowania wnętrza przez szafę.

Szafa na buty – pierwszy krok do porządku

W przypadku, gdy dom zamieszkuje więcej niż jedna lub dwie osoby, ilość obuwia zostawianego przy wejściu może okazać się problematyczna. Aby uniknąć widoku porozrzucanych butów, które psują estetykę wnętrza, warto zainwestować w szafkę na buty z wygodnymi szufladami, która umożliwi zachowanie ładu i porządku w tej części naszego domu. W przypadku kiedy mamy do czynienia z deszczowymi jesieniami i śnieżnymi zimami, powinniśmy również wziąć pod uwagę materiał z którego wykonana jest szafa, aby mokre buty szybko jej nie zniszczyły.

Lustro – niezbędnik każdego przedpokoju

Lustro jest niezawodnym elementem wystroju, który pasuje do każdego wnętrza. Zwiększa optycznie powierzchnię pomieszczeń, pięknie odbija światło, a dodatkowo może być zaprojektowane w taki sposób, aby stanowić stylowy i niepowtarzalny dodatek. Wybierając je z przeznaczeniem do przedpokoju, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby jego wielkość umożliwiała pokazanie całej sylwetki. Pozwala to na łatwiejszy wybór stylizacji.

Szafki, wieszaki i inne praktyczne dodatki

Nawet jeżeli powierzchnia Twojego przedpokoju jest niewielka, zdecydowanie warto rozważyć umieszczenie w niej kilku elementów, które zwiększą funkcjonalność pomieszczenia. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie powierzchni, ale również ułatwi codzienność spędzaną w mieszkaniu. Dodatkowo pomoże nam w utrzymaniu jednolitego stylu w całym mieszkaniu, dodatki nadają charakteru i smaku wnętrzom. Jeżeli zastanawiasz się nad tym jakie wybrać meble do przedpokoju – zobacz najnowsze kolekcje i inspiracje.

Konsola

Mały, wąski, niepozorny mebel, który umieszczony zaraz przy wejściu będzie idealnym miejscem do odkładania kluczy czy torby. Pozwoli to na lepsza organizację i pomoże uniknąć zgubienia przedmiotów, które zawsze zabieramy z domu. Może być dodatkowo świetnym elementem dekoracyjnym.

Wieszak

Nawet jeśli posiadamy już dużą szafę, nie powinniśmy rezygnować z umieszczenia w przedpokoju wieszaka. Może być wolnostojący, lub zawieszony na wolnej ścianie w postaci panelu. Będzie służył do odkładania odzieży najczęściej przez nas używanej w danym momencie, a także przedmiotów takich jak parasol lub torby na zakupy. Jest też niezawodnym elementem, jeżeli często przyjmujemy gości.

Dywan

Przedpokój jest najczęściej miejscem w którym zdejmujemy buty po powrocie do domu. O ile w lecie nie stanowi to dużego problemu, o tyle w zimie często staje się to uciążliwe. Wybierając dywan do przedpokoju powinniśmy zwrócić uwagę na jego materiał, aby był łatwy w czyszczeniu. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się dywany, które można prać w pralce lub te o krótkim, syntetycznym włosiu. Oczywiście musimy też zrezygnować z jasnych kolorów na których będzie odznaczał się brud. Obecnie bardzo popularne są dywany w etniczny, kolorowy wzór, które pozwolą ukryć ślady po butach.

Meble do przedpokoju – podsumowanie

Wybierając meble do przedpokoju musimy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd ale również funkcjonalność. Nawet w najmniejszych pomieszczeniach i korytarzach kryje się potencjał, który powinniśmy wykorzystywać maksymalnie, a który pomoże nam w organizacji przedmiotów lub po prostu ułatwi i umili codzienne życie.

Źródło zdjęć: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *