W ostatnim czasie zauważyć można znaczący wzrost zainteresowania poprawą jakości naszego środowiska. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stał się pellet drzewny, który jest ekologicznym rodzajem ogrzewania, powstającym z naturalnych surowców. To produkt nie tyle wydajny, łatwy w transporcie oraz magazynowaniu, ale pozwalający znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Nie wycina się drzew, aby go pozyskać, ponieważ powstaje z resztek poprodukcyjnych z tartaków lub stolarni.
Jak powstaje pellet drzewny?
Pellet drzewny to paliwo odnawialne, pozyskiwane w całkowicie naturalny sposób. Surowcem do produkcji pelletu może być praktycznie każdy rodzaj roślin. Jednak najcenniejszym i najbardziej kalorycznym materiałem do powstania tego produktu są trociny drzewne, wiórki i ścinki. Uzyskuje się je w tartakach, gdzie podczas obróbki drzewa powstają różnego rodzaju odpady, których zakład już nie wykorzysta w produkcji. Taki surowiec jest suszony oraz mielony i pod wpływem ciśnienia sprasowany do postaci niewielkich granulek.
Co ważne – nie powinno się stosować żadnych sztucznych składników, tak aby produkt był w pełni naturalny i ekologiczny. Warto wiedzieć, że podczas wytwarzania pelletu pod wpływem wysokiej temperatury drewno uwalnia ligninę, która jest naturalnym klejem.
Pellet – korzyści stosowania
Kupując pellet należy wybierać tylko sprawdzonych i certyfikowanych producentów, którzy zagwarantują nam wysoką jakość wyrobu. Wykorzystanie takiego surowca to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa domowników, ale także środowiska. Warto więc porzucić stare nawyki oraz metody ogrzewania i przerzucić się na ekologiczne rozwiązania. Kupując pellet Częstochowa mamy pewność, że jest to produkt o maksymalnej wydajności i doskonałych właściwościach użytkowych.
Jest to bardzo wygodny, łatwy w obsłudze, czysty i zdrowy system ogrzewania. Stosuje się go nie tylko w wielkich halach produkcyjnych, ale także w przydomowych kotłach, które ogrzewają pomieszczenia domu. Popyt na ten opał grzewczy rośnie w imponującym tempie, dzięki licznym korzyściom. Najważniejsze z nich to:
- oszczędność w porównaniu do innych stosowanych paliw,
- wysoka wartość energetyczna,
- ekologiczne pochodzenie,
- komfort użytkowania – wygodne magazynowanie,
- brak zanieczyszczenia środowiska,
- czystość podczas użytkowania – mała ilość popiołu,
- wygodne opakowania (worki).
Jak odpowiednio przechowywać pellet?
Pellet charakteryzuje się niską zawartością wilgoci i substancji szkodliwych dla środowiska przy jednocześnie wyjątkowo wysokiej kaloryczności. Dość istotne jest, że nawet długo przechowywany nie traci swoich właściowości. Śmiało można zatem składować większą ilość, nie martwiąc się, że coś się z nim stanie.
Gotowy produkt pakowany jest w worki, dostosowane wielkościowo do indywidualnych potrzeb klienta. Najczęściej są to worki 15 lub 25 kg, choć zdarza się, że pellet jest również przechowywany luzem. Najlepszym miejscem do jego trzymania jest:
- piwnica,
- komórka w domu,
- przybudówka.
Jest to produkt łatwy w dystrybucji, dlatego jest tak chętnie wybierany przez wielu odbiorców. Jedyne o czym trzeba pamiętać to, że ze względu na swój skład musi być magazynowany pod zadaszeniem, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.
Więcej na stronie: https://envun.pl/.