Wieczne pióra – ponadczasowy prezent

Wieczne pióra mimo bezdyskusyjnej popularności długopisów, wciąż są w użyciu. Dziś są wyrazem dobrego smaku, cechuje je ekskluzywność i dzięki temu są znakomitym, ponadczasowym prezentem. Tym bardziej, że oferta jest szeroka i skrojona pod różne gusta i wiek.

  1. Ekskluzywne pióra wieczne – czym się charakteryzują?
  2. Popularne marki wiecznych piór.

Historia wiecznych piór jest naprawdę długa. Pierwsze narzędzie do pisania, które przypominało wieczne pióro, zostało znalezione w grobowcu Tutanchamona. Zaś pióro bliskie wiecznym piórom występującym współcześnie zostało skonstruowane przez rezydującego na dworze Ludwika XVI inżyniera w 1707 roku. Ludwik Bion wynalazł pióro, które pozwoliło na pisanie nieprzerwanie przez długi czas. Potem wieczne pióra przez kolejne firmy były poddawane systematycznym ulepszeniom. Dziś ten gustownie oprawiony przyrząd do pisania ze stalówką, napełniany atramentem jest przedmiotem, który chce mieć na własność wielu ludzi. Nic dziwnego, wieczne pióra to symbol dobrego smaku. Pióra kultowych marek wciąż znajdują nabywców, co świadczy o niegasnącej ich popularności. Ze względu na swoją ponadczasowość to wyjątkowy i oryginalny prezent.

Ekskluzywne pióra wieczne – czym się charakteryzują?

Ekskluzywne wieczne pióra to nie tylko precyzja, jeśli chodzi o ich konstrukcję – złota stalówka (od takiej pozwalające stawiać bardzo cienkie linie, po takie, które są przeznaczone do kreślenia linii grubszych) zapewniająca perfekcję użytkowania czy też niezawodne mechanizmy tłoczące atrament. To także niesamowity wygląd. Wśród ekskluzywnych wiecznych piór możemy wybrać takie, których styl najbardziej pasuje do obdarowanej przez nas osoby. Znane marki projektują pióra w różnych stylach. Od eleganckiego, klasycznego, poprzez nowoczesne czy nawet ekstrawaganckie. Bardzo popularne stały się wieczne pióra, których design nawiązuje do znanych i kultowych postaci, takich jak: Miles Davies, Marilyn Monroe, Luciano Pavarotti czy też zespól The Beatles. W ten sposób łatwiej dopasować wieczne pióro do przyszłego właściciela. Poza tym znane marki od czasu do czasu wypuszczają na rynek limitowane serie wiecznych piór wykonanych z materiałów szlachetnych – a to gratka nie tylko dla kolekcjonerów, ale i wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby. Ekskluzywne pióra wieczne  to pamiątka na bardzo długi czas, która może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Popularne marki wiecznych piór

Wieczne pióra to marki o ugruntowanej od dziesięcioleci pozycji. Niektóre stały się wręcz kultowe. Do takich niewątpliwie należą wieczne pióra Montblanc oraz inne artykuły piśmiennicze tej firmy. Ponad 180-letnia tradycja pozwala też do takich zaliczyć wieczne pióra Pelikan – to prawdziwe dzieła sztuki, w których każdy detal jest perfekcyjne zaprojektowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *