LPG w butlach – dlaczego i kiedy warto go stosować?

Wielu osobom gaz w butlach kojarzy się głównie z zasilaniem kuchenek w gospodarstwach domowych. Tymczasem jest to paliwo o znacznie szerszym zastosowaniu. Ma sporo zalet przekładających się na wysokie walory użytkowe.

LPG – co to takiego?

LPG – czyli liquefied petroleum gas – to mieszanina propanu i butanu zwykle określana mianem propanu-butanu. LPG stosowany jest jako gaz, niemniej przechowuje się go w specjalnych pojemnikach pod ciśnieniem w postaci ciekłej. LPG powstaje podczas rafinacji ropy naftowej i jako produkt uboczny eksploatacji złóż gazu ziemnego. W zależności od zastosowania LPG musi spełniać określone normy.

LPG w butlach – zalety

O dużej popularności LPG w butlach decyduje wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo wydajne paliwo. W porównaniu z tradycyjnymi paliwa jego wydajność jest nawet pięciokrotnie większa. Trzeba jednak pamiętać, że dużo to zależy od jakości gazu, dlatego najlepiej kupować go od sprawdzonych dostawców, takich jak np. Amerigas. Nie sposób pominąć też aspektu ekologicznego. LPG jest paliwem czystym, spalający się prawie w stu procentach. Podczas spalania nie powstają szkodliwe substancje. Łatwa obsługa butli to jeszcze jeden istotny powód, dla którego warto stosować LPG w butlach od Amerigas. Opinie użytkowników potwierdzają, że jest to wysokiej klasy produkt doskonale sprawdzający się w różnych sytuacjach. Wymiana butli nie jest skomplikowana – nie potrzeba do tego fachowca. Oczywiście należy pamiętać o sprawdzeniu szczelności butli w miejscu jej podłączenia oraz o kontrolowaniu stanu reduktora (uszkodzony nadaje się wyłącznie do natychmiastowej wymiany). Każdy producent udziela informacji dotyczących częstotliwości wymiany reduktora – zazwyczaj jednak wymienia się go nie rzadziej niż co 10 lat.

LPG w butlach – zastosowanie

LPG w butlach służy nie tylko do zasilania domowych kuchenek. Butla z propanem-butem często okazuje się niezastąpiona podczas wyjazdów o rekreacyjnym charakterze czy przy organizacji grilla w ogrodzie. Stanowi też ważny element wyposażenia domków letniskowych.

https://www.amerigas.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *