Osłony okienne w dobrym stylu – podpowiadamy jakie wybrać

Dawniej okna osłaniano zewnętrznymi okiennicami. Dzisiaj tego typu elementy elewacji służą już raczej do dekoracji. Większość inwestorów woli nowoczesne rozwiązania, które nie tylko pozwalają ochronić wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale i sprawić, że będzie ono prezentować się niezwykle stylowo.

Do najczęściej wybieranych osłon okiennych zalicza się dzisiaj żaluzje oraz różnego rodzaju rolety. Sprawdź, które z omawianych poniżej rozwiązań, idealnie będzie pasować do Twojego domu.

Żaluzje drewniane – dla ceniących sobie ponadczasową elegancję

Żaluzje drewniane podbijają serca miłośników prostej, minimalistycznej elegancji. Chętnie wybierane są przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych o prostym wystroju. Dodają one im ciepła i sprawiają, że wyglądają bardziej przytulnie. W zależności od koloru drewna mogą też rozjaśnić lub nieco przyciemnić dane pomieszczenie. Co istotne, żaluzje mogą być też pomalowane np. na biało. Możesz je wówczas wykorzystać w stylistyce glamour, marynistycznej czy loftowej. Żaluzje dostępne są też w kilku innych kolorach – wszystkie możesz sprawdzić na stronie cenionego producenta żaluzji drewnianych, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Żaluzje z drewnianymi lamelami są też chętnie wybierane ze względu na różne możliwości montażu, w tym bezinwazyjnego na ramie okiennej. Kolejną ich zaletą jest bardzo dobre zaciemnianie pomieszczeń przy pełnym zamknięciu, a także ochrona ich przed nagrzewaniem się.

Rolety w kasecie – szeroki wybór wzorów i bezinwazyjny montaż

Innym ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na ciekawe i jednocześnie praktyczne przygotowanie aranżacji okiennej są rolety. Producenci oferują szeroki wybór tego rodzaju osłon okiennych. Do jednych z najpopularniejszych należą rolety typu dzień noc, które produkowane są z charakterystycznego materiału w pasy. Na przemian są one transparentne i nieprzeźroczyste. To powoduje, że użytkownik ma lepszą kontrolę nad tym, ile światła dziennego dostaje się do wnętrza pomieszczenia. Inną propozycją są „pełne” rolety w kasecie, dostępne w wielu wariantach. Bardzo ciekawie prezentuje się szczególnie wersja z tkaniny żakardowej o subtelnym, lekko tłoczonym wzorze. Do pokoi dziecięcych czy młodzieżowych można natomiast wybrać rolety z tkaniny z nadrukowanym wzorem. Wszystkie dostępne opcje możesz zobaczyć na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Plisy dachowe – propozycja idealna na poddasza

Omawiając osłony okienne, warto też pokrótce wspomnieć o plisach dachowych. Są one przeznaczone na okna dachowe, ale z uwagi na swoją funkcjonalność wiele osób wybiera plisy także na okna uchylne montowane na niższych kondygnacjach. Konstrukcja tego produktu różni się nieco od tego, co jest znane z rolet. Tutaj materiał od dołu i od góry można zaciągać i składać w charakterystyczną „harmonijkę”. To pozwala na jego ustawienie w dowolnej części okna np. jedynie na dolnej połowie. Dodatkowo plisy mogą być wykonane z tkaniny zaciemniającej lub metalizowanej. Ta ostatnia ma właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu dobrze chroni pomieszczenia przed przegrzewaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *