Pościel z nadrukiem czy jednokolorowa – jaką wybrać?

Decyzja o gładkich poszewkach lub ewentualnym deseniu uzależniona powinna być od Twoich indywidualnych preferencji, ale również od tego jak urządzona jest Twoja sypialnia.

Aranżacja sypialni bywa dla wielu dużym wyzwaniem. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym z reguły spędzasz 1/3 swojego życia. Łóżko, jako główny i najważniejszy mebel tego pomieszczenia powinno być szczególnie zadbane. To w nim masz wypoczywać po ciężkim dniu i ładować baterie na każdy kolejny. Przyjemnie jest rano budzić się w pięknej, pachnącej pościeli, dlatego koniecznie zadbaj o to, by jej wygląd wyzwalał w Tobie pozytywną energię.

Pościel do wnętrz nowoczesnych

Nawet jeśli w ciągu dnia Twoje łóżko przykryte jest kapą, poszewki powinny być estetycznie wpasowane w całą aranżację pokoju. Ma to ogromne znaczenie, bowiem brak spójności może wpływać drażniąco na Ciebie i Twojego partnera, gdy wieczorem będziecie się kłaść do łóżka. Ten moment przed pójściem spać, to etap wyciszenia się, a widok posłania ma koić nerwy i przyjemnie kojarzyć się z zasłużonym wypoczynkiem.

Jeśli sypialnia urządzona jest w nowoczesnym stylu, w którym króluje porządek i minimalizm, najlepiej sprawdzi się gładka, jednokolorowa pościel, ewentualnie z nadrukiem w geometryczne wzory. Kolorystycznie powinna być dostosowana do barw panujących w pomieszczeniu.

Jaką pościel wybrać do sypialni w stylu skandynawskim?

W tego rodzaju wnętrzu podstawą są szarości, biel oraz jasne drewno. Świetnie będzie się z nimi komponować wyrazista pościel. Tutaj pozostaje Ci duża dowolność, która uzależniona jest od indywidualnych upodobań. Jeśli zależy Ci zachowaniu spójności, możesz pozostać przy tej samej kolorystyce, czyli wybrać pościel szarą, białą, czarną lub taką, która łączy te kolory. Jednak w przypadku aranżacji skandynawskich, tekstylia odgrywają zwykle rolę ozdób, wyróżniających się na stonowanym tle. Śmiało możesz postawić na pościel jednokolorową, lecz o intensywnej, soczystej barwie. Doskonale będzie tu pasować również model z nadrukiem. Pomoże on urozmaicić całą sypialnię. Dobrze wyglądać będzie także pościel 3D, która sprawi, że łóżko, jako centralny element sypialni, będzie przyciągać uwagę. Wybieraj raczej śmiałe, zdecydowane wzory. Nadadzą one wnętrzu charakteru.

Pościel dla miłośników wiejskich klimatów

Do sypialni urządzonych w stylu rustykalnym, zaleca się pościel bardzo klasyczną, tradycyjną. Może być cała biała, bądź w drobne kwiatowe wzory kojarzące się z łąką i naturą. Dobrym pomysłem są także wszelkiego rodzaju wzory folklorystyczne, charakterystyczne dla danego regionu lub po prostu takie, które są bliskie Twojemu sercu. Styl wiejski uwielbia kolory ziemi, dlatego najlepiej sprawdzą się: brąz, zieleń i żółć. Aby cała aranżacja była harmonijna, Twoje łóżko powinna zdobić pościel bawełniana. Raczej zrezygnuj z satyny i innych materiałów syntetycznych.

Zapewnij sobie różnorodność

Choć wybór pościeli może przysparzać trudności, pamiętaj, że nie wszystkie Twoje komplety muszą być jednakowe. Jeśli lubisz zmiany, zadbaj o to, by w Twojej szafie pojawiły się zarówno poszewki jednokolorowe, jak i we wzory. Ich zmiana może w jednej chwili odmienić cały wygląd sypialni. Dobrym rozwiązaniem jest także pościel dwustronna, dzięki której każdego dnia, możesz dostosować ją chociażby do swojego aktualnego nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *