Gdzie kupić serwis obiadowy z porcelany?

Wybór odpowiedniego serwisu obiadowego wymaga wielu decyzji. Cena, rodzaj kolekcji, producent i gust. Wszystko to jest jednak błahostką jeżeli zamiast chodzić po sklepach wybierzesz zakup serwisu obiadowego online.

Podobnie jak wiele innych rzeczy w świecie artykułów gospodarstwa domowego (patrz: prześcieradła, naczynia kuchenne, materace), zakup odpowiedniego serwisu obiadowego z porcelany może być przytłaczający. W dzisiejszych czasach możesz nawet zapytać, czy rzeczywiście potrzebujesz pełnych zastaw stołowych i zestawów sztućców. Często sklepy stacjonarne oferują zawyżone ceny aby spinać koniec z końcem (czynsze same się nie opłacą!), a poza tym, kto jeszcze wydaje formalne przyjęcia?

A może Twoje podejście do zastawy stołowej zależy od tego, gdzie robisz zakupy i jak planujesz jej używać. Jeśli myślisz o zastawie stołowej w kategoriach talerzy, misek do serwowania i przyborów kuchennych, których używasz na co dzień – niezależnie od tego, czy przygotowujesz czterodaniowy posiłek dla przyjaciół i rodziny, czy robisz prosty zapiekany makaron z serem dla jednej osoby – dlaczego nie sprawić, by każda kolacja była bardziej ekscytująca i przyjemniejsza?

Kiedy przestaniesz myśleć, że zastawa stołowa jest przeznaczona tylko do przyjęć ślubnych lub że musi pasować do wszystkich innych elementów w Twojej szafce, możesz się nią bawić. Koniec z poleganiem na nudnej ofercie lokalnego sklepiku z porcelaną lub tandetnej porcelanie z supermarketu. Czas na zakupy online! Sprawdź gdzie kupić serwis obiadowy pasujący do każdego domu, a co najważniejsze, do każdej kieszeni!

Jak nie przepłacić za serwis obiadowy z porcelany?

Zanim zaczniesz robić zakupy, zdecyduj, ile nakryć (komplet na ile osób) chcesz kupić i ile chcesz wydać. Zalecamy od czterech do sześciu nakryć dla dwuosobowego gospodarstwa domowego i od ośmiu do 12 nakryć w cztero-pięcioosobowym gospodarstwie domowym. Jeśli bawisz się tylko okazjonalnie, możesz wybrać mniejszy zestaw główny do codziennego użytku i dokupić pojedyncze sztuki talerzy płytkich, głębokich i innych elementów zastawy w przypadku planowania okazjonalnego przyjęcia.

Zastawa w formie serwisu obiadowego może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy za komplet, w zależności od jakości i ilości elementów. Czasami poszczególne elementy są tańsze w pakiecie w kompletnym nakryciu lub zestawie pudełkowym, więc pamiętaj, aby zważyć opcje zakupu większej ilości elementów w serwisie. Możesz znaleźć przyzwoite, dobrej jakości nakrycie stołu za 350 zł, czyli przedział cenowy, w którym zaczynasz dostrzegać lepsze materiały i rzemiosło. Należy pamiętać, że większość sprzedawców detalicznych obniża cenę poszczególnych nakryć przy zakupie wielu elementów dodatkowych.

Naczynia stołowe są sprzedawane pojedynczo (na sztuki), jako indywidualne nakrycia lub w gotowych zestawach pudełek. Niektóre kolekcje zastawy stołowej są dostępne tylko w jednym wariancie np. 6-cio osobowym, więc dla domu z większymi potrzebami trzeba dokupić jeden zestaw extra.

Wybierając serwis obiadowy warto kierować się jego dostępnością i możliwością dokupienia elementów z danej kolekcji na sztuki. Jest to najbardziej elastyczna cenowo opcja, ponieważ pozwala zawsze rozszerzyć zastawę do pożądanych rozmiarów bez obawy przed brakiem towaru na magazynie sklepu.

Oczywiście kupując serwisy obiadowe online na allegro lub poszczególnych sklepach internetowych jak choćby polszklo.com.pl – mamy możliwość zakupu elementów zastawy bez wychodzenia z domu i dokładnie wiemy kiedy i w jakiej ilości są dostępne. Mało prawdopodobne też jest wyczerpanie zapasów, ponieważ w przypadku wzrostu zainteresowania, obsługa sklepu internetowego od razu wie, że chodliwy towar należy uzupełnić.

Jak duże są popularne serwisy obiadowe?

Nakrycia z kategorii serwis obiadowy zazwyczaj dzieli się pod względem ich potencjału do obsługi konkretnej ilości ludzi. Według tej taksonomii dzielimy je na serwisy:

– Sześcioosobowe

– Dwunastoosobowe

Te dwa warianty są najpopularniejsze wśród producentów ale istnieją też warianty czteroosobowe i szesnastoosobowe. Każdy kompletny serwis obiadowy zawiera minimum 7 elementów.

W ich skład wchodzą najczęściej:

– Talerze głębokie

– Talerze płytkie duże (np. 28 cm)

– Talerze płytkie małe (np. 19cm)

– Sosjerkę

– Salaterkę

– Półmisek mały (np. 23 cm)

– Półmisek duży (np. 33 cm)

Oczywiście istnieją mniejsze bardziej kameralne zestawy pozbawione dodatkowych sosjerek i składające się z talerzy różnych rozmiarów i pojemności oraz półmiski. Na tej samej zasadzie istnieją tez wielkie tradycyjne zestawy wyposażone choćby w wazy na zupy.

Niektórzy sprzedawcy detaliczni obniżają cenę zastawy stołowej przy zakupie pełnego nakrycia, więc jest to często mniej kosztowne niż kupowanie kawałków całej kolekcji w wariancie na sztuki. Każdy producent inaczej tworzy kolekcje, więc przed zakupem dokładnie sprawdź, co znajduje się w każdym serwisie i wybierz taki, który pasuje do Twojego stylu życia. Innymi słowy, nie kupuj zastawy stołowej z miskami na zupę, jeśli częściej używasz miseczek na płatki.

Dzięki zakupom online nie jesteśmy skazani na ceny pośredników w postaci sklepów stacjonarnych. Wybierając zastawę obiadową w wariancie 12 osobowym jesteśmy w stanie wyposażyć dom już za 500 zł. Bez jeżdżenia z dostawę pod drzwi i gwarancją bezpiecznego transportu.

Czy to nie wspaniałe? Nie czekaj! Zaopatrz się w serwis obiadowy przed świętami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *