Jak dobrać idealną kosiarkę do ogrodu?

Kiedy nadchodzi wiosna, każdy posiadacz ogrodu doskonale wie, że będzie to dla niego okres niezwykle pracowity. Mowa tu przede wszystkim o tym, że koniecznej jest doprowadzenie terenów zielonych do porządku po zimie. Nie da się ukryć, że trawnik z pewnością będzie jednym z tych elementów, który będzie wymagał najwięcej pracy i najwięcej troski. Każdy z ogrodników z całą pewnością wie, że kosiarka jest sprzętem absolutnie niezbędnym. Jednak jak można ją odpowiednio dobrać?

Kosiarka akumulatorowa czy jednak sieciowa?

Pierwszym dylematem z jakim spotyka się każdy ogrodnik, jest oczywiście wybór sposobu, w jaki kosiarka ma być zasilana. Tak naprawdę na rynku można spotkać jedynie dwa rodzaje tego typu urządzeń. Zaliczają się do nich:

  • kosiarki akumulatorowe;
  • kosiarki sieciowe;

Wobec tego, który model okaże się lepszym rozwiązaniem? Otóż wiele osób wskazuje na to, że to właśnie kosiarki akumulatorowe są optymalnym rozwiązaniem. Nie ograniczają nas one bowiem dodatkowym kablem. Jednocześnie należy pamiętać, że takie urządzenie i tak trzeba będzie regularnie ładować. Niemniej jednak w przypadku znacznie większych ogrodów, to właśnie modele akumulatorowe mogą okazać się lepsze. Z kolei kosiarki sieciowe wymagają stałego podłączenia do źródła prądu. Jednakże, nie wymagają one dodatkowego ładowania. Choć kabel może okazać się dość problematyczny, to jednak w przypadku małych trawników, nie powinien być on ogromnym utrudnieniem.

Szerokość ostrzy w kosiarce ogrodowej

Kolejną kwestią podczas wyboru odpowiedniej kosiarki do ogrodu jest szerokość jej ostrzy. Tak naprawdę można powiedzieć, że w tym wypadku wszystko uzależnione będzie przede wszystkim od naszych własnych preferencji. Szerokość ostrzy określa nic innego, jaki szeroki pasek trawy będzie mógł zostać skoszony za jednym razem. Warto zauważyć, że węższe kosiarki świetnie poradzą sobie między małymi grządkami i wąskimi ścieżkami. Szerokie zaś pozwolą na o wiele szybszą i efektywniejszą pracę. Wobec tego warto również zastanowić się, w jaki sposób został zaaranżowany trawnik w naszym ogrodzie. Wówczas będzie można efektywnie dobrać szerokość kosiarki.

Moc silnika kosiarki ogrodowej

Finalnym aspektem wyboru odpowiedniej kosiarki ogrodowej jest również dobranie optymalnej mocy silnika. W dużej mierze, to właśnie od tego będzie zależeć to, jaką powierzchnię można skosić za jednym razem, bez dawania kosiarce „odpoczynku”. Zauważmy, że nie zawsze im większa moc, tym lepiej. W przypadku dobrania zbyt dużej mocy silnika do małego trawnika, nie tylko przepłacimy, ale dodatkowo nie uda się nam wykorzystać pełnego potencjału urządzenia. W momencie zbyt małej mocy silnika, a dużego trawnika, kosiarka nie będzie mogła pracować w efektywny sposób. Wobec tego dokładnie oszacujmy jak wiele powierzchni zielonej musimy skosić i jak często taki trawnik rzeczywiście kosić będziemy. Na podstawie szybkiej i prostej analizy, z pewnością uda się nam wybrać optymalną moc silnika, która będzie odpowiedzią na potrzeby naszego ogrodu.

Wydajne i niezawodne kosiarki znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Stiga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *