Jak działa profesjonalne pogotowie kanalizacyjne?

Usterki, które wiążą się z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi nie należą do najprzyjemniejszych. Większość z nas nie wie, co należy zrobić w takiej sytuacji, a Ci którzy mają jakiekolwiek pojęcie, nie zawsze mają odpowiednie narzędzia. Niezbędna jest wtedy pomoc pogotowia kanalizacyjnego. Na rynku wiele firm oferuje swoje usługi związane z branżą hydrauliczną. Jak działa pogotowie kanalizacyjne? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Pogotowie kanalizacyjne – 24/h

Osoby, których jeszcze nie dotknęła przykra awaria kanalizacyjna, a tym samym nie byli zmuszeni skorzystać z tego typu usług, mogą nie wiedzieć, że powinny być one dostępne 24/h. Czas odgrywa tutaj bardzo istotną rolę, ponieważ niesprawna kanalizacja bardzo mocno odbijają się na codziennym życiu.

Nic dziwnego, że profesjonalne pogotowie hydrauliczne świadczy swoje usługi przez 7 dni w tygodniu i to przez 24 godziny na dobę! Doświadczona firma w branży hydraulicznej wie, że w wielu sytuacjach ich pomoc jest niezbędna natychmiast, po pojawieniu się awarii.

Instytucje tego typu pracują w systemie zmianowym, dlatego zawsze pod telefonem będzie dostępny profesjonalny hydraulik.

Pogotowie kanalizacyjne – szeroki zakres usług

Wszelkie błędy, które zostały popełnione na etapie projektowania czy montażu instalacji hydraulicznych będą skutkowały zatykaniem się rurociągów. Niespływająca woda będzie prowadziła do uciążliwych zapachów w domu czy w mieszkaniu. Wiąże się to z osadzaniem się ścieków po wewnętrznych stronach rur, które uniemożliwiają swobodny przepływ wody.

Pogotowie kanalizacyjne zajmuje się:

 • usuwaniem awarii w obrębie instalacji kanalizacyjnej,
 • naprawą siecią hydrauliczną
 • przepychaniem i udrażnianiem rur wszelkiego rodzaju (chodzi tu głównie o materiał i średnicę)
 • mechanicznym oraz ciśnieniowym czyszczeniem kanalizacji
 • rozmrażaniem rur
 • reperowaniem uszkodzonych części kanalizacji ściekowej
 • inspekcją stanu rur przy użyciu odpowiednich kamer

System kanalizacyjny jest niezwykle długi, a bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia będzie ciężko znaleźć i wyeliminować przyczynę awarii. Nie warto podejmować takiej próby na własną rękę, warto od razu zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne. Jest ono, jak już wspomniano wyżej, dostępne całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

Pogotowie kanalizacyjne – inspekcja kanalizacji

Aby ustalić rodzaj i stopień zanieczyszczenia, konieczne jest przeprowadzenie kontroli stanu rur wewnątrz kanalizacji. Dzięki temu można o wiele lepiej dobrać sposób eliminacji awarii. Istnieje całkiem sporo metod udrażniania rurociągów, które różnią się od siebie ze względu na średnicę rur czy materiał, z jakiego zostały wyprodukowane.

Oględziny kanalizacji polegają na:

 • weryfikacji przebiegu trasy rur
 • zlokalizowaniu nieszczelności na poszczególnych odcinkach
 • dokonaniu ogólnej oceny stanu rur
 • określenie metody pozbycia się awarii (czyszczenie, wymiana rurociągu lub poszczególnych elementów)

Podsumowanie

Pogotowie kanalizacyjne dba o to, aby wszelkie kanały ściekowe i sieci wodociągowe funkcjonowały prawidłowo. Pracownicy pogotowia kanalizacyjnego mają za zadanie odnaleźć przyczynę pojawienia się awarii i dobrać odpowiedni sposób jej eliminacji.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że to właśnie dzięki pogotowiu kanalizacyjnemu miejskie chodniki nie są regularnie zalewane podczas deszczów, a pomieszczenia sanitarne do użytku publicznego nie odstraszają swoim zapachem.

Jeżeli chcesz skorzystać z usługi profesjonalnego pogotowia hydraulicznego, odwiedź ten link: https://jotka-hydraulik.pl/pogotowie-kanalizacyjne/.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *