Jaką mikrofalówkę kupić?

Mikrofalówka to sprzęt elektroniczny, który znacząco ułatwia nam życie. Pozwala na podgrzanie jedzenia w kilka minut, dzięki czemu nie trzeba tracić zbędnego czasu na przygotowanie posiłków. Wybór mikrofalówki może się jednak okazać trudniejszy, niż się to wydaje – w końcu na rynku mamy ogromny wybór mikrofalówek, różniących się między sobą parametrami i designem.

Mikrofalówka do zabudowy czy wolnostojąca?

W przypadku meblowania kuchni od podstaw, możemy zdecydować się na zakup kuchenki mikrofalowej pod zabudowę, którą można estetycznie skryć w meblach i będzie ona ustawiona tak, aby korzystanie z niej było maksymalnie wygodne. Kuchenka w zabudowie jest stabilna i nie ma ryzyka przesunięcia się urządzenia podczas otwierania drzwiczek. Jeżeli jednak kuchnia jest już umeblowana, najlepszym wyjściem jest kuchenka wolnostojąca, którą można ustawić na blacie czy szafce kuchennej. Przy zakupie warto zwracać uwagę na rodzaj obudowy – najlepsze są modele metalowe, znacznie bardziej wytrzymałe niż w przypadku kuchenek z plastikową obudową.

Wybór odpowiedniej kuchenki

Kuchenki mikrofalowe występują w różnych wielkościach – kupujmy taką, do której zmieści się jeden duży talerz. Mniejsze urządzenia mogą nie okazać się praktyczne. Najważniejszym parametrem jest moc urządzenia – kuchenka mikrofalowa będzie dobrze spełniała swoje funkcje, mając co najmniej 800W mocy. Droższe modele z mocą sięgająca 1000W są bardziej wydajne, ale jednocześnie droższe. Posiadają też dodatkowe funkcje, np. grill czy opcję rozmrażania, która może się przydać w każdym domu. Przy zakupie należy zwracać uwagę na budowę komory mikrofalówki, w której odgrzewa się jedzenie. Im prostszy kształt bez zakamarków, tym łatwiej będzie oczyścić mikrofalówkę z resztek jedzenia czy tłuszczu. Szczeliny i nierówności może i wyglądają oryginalnie, jednak bardzo utrudniają utrzymanie urządzenia w czystości. Wybór opcji sterowania zależy już od użytkowników – jedni wybierają tradycyjne mikrofalówki z pokrętłami, inni preferują nowoczesne panele dotykowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *