Odśnieżanie wokół domu, jak robić to sprawniej?

Odśnieżanie ogrodu i posesji wokół domu to na ogól zajęcie znienawidzone, które trzeba wykonywać niemal codziennie zimą. Istnieją oczywiście tradycyjne metody na odśnieżenie chodnika, podjazdu czy ogrodu i jest ich wiele. Jednak trzeba wiedzieć, że są także alternatywne sposoby, dzięki którym uda nam się zrobić to szybciej i na pewno przyjemniej.

Odśnieżanie – narzędzia ręczne

Jeśli mamy do odśnieżenia niewielki teren wokół domu lub ogrodu, to wtedy wystarczy, że posłużymy się narzędziami ręcznymi. Przydadzą nam się takie narzędzia jak łopaty czy szufle do śniegu. Zawsze warto jednak ułatwić sobie pracę, dlatego dobrze by było zadbać o to, aby łopaty czy szufle były zrobione z lekkiego tworzywa, najlepiej z aluminium.

 Odśnieżanie bez użycia soli – czy jest to  możliwe?

Bardzo często sypiemy sól na śnieg, uznając to za niezbędny element odśnieżania. Trzeba jednak wiedzieć, że może to przynieść szkodę. Sól jest szkodliwa dla roślin, dlatego jeśli chcemy posypać solą oblodzenie, to lepszym rozwiązaniem będzie użycie piasku.

Odśnieżarki – czym są i do czego służą

Jeśli teren jaki mamy do odśnieżania niemal codziennie przez całą zimę, jest naprawdę spory, to wtedy warto zainwestować w odśnieżarkę. Wyróżniamy dwa rodzaje odśnieżarek. Są to odśnieżarki spalinowe oraz elektryczne. Wygląd odśnieżarki możemy przyrównać do wyglądu kosiarki. Rożni je jedynie to, iż odśnieżarki zamiast ostrzy, mają pewnego rodzaju wirniki, które za zadanie mają zbierać śnieg.

Odśnieżarka elektryczna świetnie sprawdzi się na mniejszej powierzchni. Jest mniejsza od odśnieżarki spalinowej. Jak sama nazwa wskazuje, odśnieżarki elektryczne działają na prąd i muszą być do niego podłączone. Warto pamiętać, że taka odśnieżarka może gorzej poradzić sobie z grubszą warstwą śniegu.

Odśnieżarka spalinowa bardzo dobrze poradzi sobie z grubszą warstwą śniegu. Są one lekkie, nieduże, a bardzo wydajne. Urządzenia te są łatwe w obsłudze. Musimy tylko dopasować odpowiednie urządzenie do powierzchni zaśnieżonej, jaką dysponujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *