Jaki telewizor kupić?

Po aranżacji salonu, miejscem w którym zrobiliśmy najwięcej przestrzeni, będzie miejscem na telewizor. Mimo, że Internet zabiera nam coraz więcej czasu, a mówią też że telewizja staje się przeżytkiem, telewizor nadal jest nieodzownym (meblem) elementem naszego domu. Coraz częściej funkcje smart zdobywają naszą uwagę i może coraz mniej oglądamy telewizji, za to coraz więcej filmów.

Zakup nowego telewizora wiąże się z chodzeniem po marketach elektronicznych i przebieraniem pomiędzy niemal identycznymi modelami. Każdy z nich jest duży, każdy z nich jest płaski i na każdym z nich na całej szerokości frontu znajduje się ekran. W związku z tym, często trudno ocenić wartość, jaką dany model będzie dla nas stanowił.

Jak szukać telewizora?

Warto wystrzegać się pomocy Konsultanta w sklepie elektronicznym. Jego pomoc jest złudna. Szukajmy telewizora, który spełni nasze oczekiwania. Nie kupujmy szybko. Sprawdźmy w Internecie jakie nowe marki telewizorów są popularne. Wtedy możemy zaoszczędzić na prestiżu marki (np. Sony czy Samsung, które są odpowiednio droższe). Sprawdźmy jakie funkcje są nam potrzebne, a jakie są zbędne.

Jak sprawdzać funkcje?

W dzisiejszych czasach funkcja Smart telewizora to standard. Dlatego możemy od razu przejść do innych parametrów. Praktycznie każdy telewizor pozwoli nam na oglądanie filmów i seriali z Internetu.

Jaki telewizor kupić?

  • Wyświetlacz LCD, OLED czy inny?

W tej chwili telewizory z wyświetlaczami LCD (starsze) i OLED (nowsze) są najczęściej występującymi wyświetlaczami w telewizorach. Wyświetlacz OLED jest nowszy i lepszy.

  • Full HD czy 4K?

Wybór jest jasny. Im większa rozdzielczość (przy większym rozmiarze) tym lepsza jakość. Wybór powinien paść na 4K, albo nawet 8K, ale to raczej w przyszłości.

  • Wielkość – czy 32 cale mają jeszcze sens?

W tej chwili minimalna wielkość telewizora to 50 cali. Przy wyborze 50 calowego telewizora 4K będziemy długo cieszyć się bardzo dobrą jakością obrazu.

  • Zakrzywiony czy prosty?

Zdecydowanie telewizor prosty ma w tej chwili sens. Zakrzywiony ekran nie sprawdza się.

  • Z technologią HDR czy bez?

Technologia HDR nie sprawdza się w praktyce. Powinniśmy kupić tańszy telewizor bez HDR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *