Jakie meble do salonu warto kupić?

Salon to centralne miejsce domu, w którym spędzamy decydującą część wolnego czasu. W tym pomieszczeniu przyjmujemy gości, a często również spożywamy posiłki czy po prostu odpoczywamy. Dobór odpowiednich mebli do salonu wpływa nie tylko na praktyczne wykorzystanie tego pomieszczenia, ale również na samopoczucie mieszkańców.

Na co zwrócić uwagę podczas doboru mebli?

Podczas wyboru odpowiednich mebli do salonu warto brać pod uwagę kilka aspektów. Podstawą jest wielkość pomieszczenia oraz jego funkcjonalność – inaczej umeblujemy bowiem salon na piętrze posiadający skosy, względem salonu z prostymi ścianami. Zwracajmy uwagę również kolor podłóg czy ścian oraz to, w jakim stylu chcemy urządzić pomieszczenie. Jeśli w domu nie mamy zbyt wiele miejsca na przechowywanie, należy kupić meble funkcjonalne, w których będzie się dało sporo przechować, bez konieczności zagracenia przestrzeni. Można przykładowo wybrać meble o mniejszej ilości elementów, za to wysokie, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo miejsca. W przypadku salonu znajdującego się na piętrze dobrze sprawdzą się meble lekkie, które nie obciążą zbytnio stropu i które będzie można łatwo wnieść do pomieszczenia. Jeśli mamy niewielki salon, lepiej jest wybrać jasne meble, które optycznie powiększą przestrzeń.

Jakie meble wybrać?

Drewniane, ciężkie meble w salonie odchodzą już do lamusa, obecnie stawia się nacisk na lżejsze rozwiązania. Dominują meble wykonane z różnych wariantów płyt meblowych, które wyróżniają się ciekawym designem oraz różnorodną kolorystyką. Są lekkie i tanie, dzięki czemu ich wymiana na nowe nie wiąże się z nadmiernymi wydatkami czy problemami logistycznymi. Meble na wymiar sprawdzą się w problematycznych wnętrzach, szczególnie takich, które mają nierównomierne proporcje. Będą idealnie dopasowane, jednak trzeba się liczyć z wyższą ceną niż w przypadku zakupu standardowego kompletu. Oczywiście dobór odpowiednich mebli zawsze powinien zależeć od gustu oraz potrzeb mieszkańców, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jakie meble kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *