Urządzamy małą łazienkę, o czym warto pamiętać?

Urządzanie łazienki w mieszkaniu jest nie lada wyzwaniem. Mieszkanie to nie dom, a łazienka to nie salon. Rzadko kiedy łazienka jest duża, przestronna i ustawna. W najlepszym wypadku są ci, którzy z aranżacją łazienki spotykają się na etapie, w którym łazienka jest tylko pustym w środku prostokątem. Muszą się jednak oni wystrzegać pewnych pomyłek, które później odwdzięczą się mało komfortowym użytkowaniem.

Małe łazienki to popularny problem w dużych miastach. Często metraż mieszkania nie pozwala na wybudowanie dużej łazienki. Dla wielu ludzi duża łazienka jest mniej ważna niż duża kuchnia czy duży salon. Dopiero z czasem zaczynają się zastanawiać nad tym co można zmienić, żeby chociaż odrobinę zwiększyć przestrzeń użytkową tego pomieszczenia.

Wanna czy prysznic

Podstawowym dylematem, nie tylko Polaków, jest wybór pomiędzy komfortem wanny i minimalizmem prysznica. Należy zwrócić uwagę, że w przypadku korzystania z samego prysznica zaoszczędzimy nie tylko miejsce, ale też pieniądze na rachunkach za wodę. W małej łazience jak najbardziej należy postawić na prysznic. Dzisiaj coraz więcej zwolenników zdobywa prysznic bez brodzika. Całość zamknięta jest minimalistyczną szybą. Jest to sugerowane rozwiązanie. Łazienka w takiej formie, stanie się bardziej przestronna.

Kolorystyka

Po wybraniu pomiędzy wanną, a prysznicem należy zatwierdzić kolorystykę wnętrza. Na szczęście nie jest to zobowiązujące i w późniejszym okresie można to zmienić. Najkorzystniejszym kolorem, stanowiącym o przestronności wnętrza jest kolor biały. Nie bez powodu jest to najczęściej używany w łazienkach kolor. Im jaśniejszy kolor ścian, tym wnętrze wydaje się większe oraz jaśniejsze, co również ma znaczenie, z racji braku okien w większości łazienek.

Lustro

Dopełniając powiększanie wnętrza małej łazienki, należy dodać ogromne lustro, gdyż lustro będzie dawało poczucie, że wnętrze jest niemal dwukrotnie większe. Im większe lustro tym większa przestrzeń łazienki.

Dodatki

Do prysznica, jasnego koloru ścian i dużego lustra, warto stosować dodatki ze szkła lub błyszczącej stali lub aluminium. Dzięki takiemu dopełnieniu, łazienka nie dość że większa, nabierze też szlachetniejszego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *